• ekmeğimi bölüşürüm cüzdanımda ki paramı paylaşırım ama kitaplarımı vermem.
  • geri getirseniz sorun olmaz aslında.
  • bu benim.kitaplık benim için ara ara dönüp bakacağım,altını çizdiği yerlere tekrar döneceğim bir yer.aradığımı orada bulabilmeliyim.ikincisi hiç bir zaman alınan kitap geri gelmiyor,istesen 5 liralık kitabın peşine düştün iması geliyor.
  • benim o kişi. kaç kitabım geri gelmedi. o yüzden artık ödünç kitap falan vermiyorum.
  • kitabı ödünç verirken en az elli kere söylerim geri getirmeyi sakın unutma diye. buna rağmen istisnasız kitabın geri döndüğünü görmedim. bazen evlerine gidip kendim geri aldığım bile oluyo. şimdi kim suçlu bu konuda?
  • ben kitaplarım kıymetli, değerli aynı hassasiyeti gösteren çok nadir kişiler hariç artık vermiyorum.

nefret ettirdiler çünkü.
    ya geri gelmiyor ya da karalanmış yıpranmış olarak geri geliyor.

fakat hediye olarak genellikle kitap tercih ederim. okumayacak olana da belki yanılır şaşarda okur diye.
  • artık vermiyorum çünkü geri vermiyorlar. birde kendi kitapları gibiymiş kahveli kitaplı fotoları çekip orda burda paylaşıyorlar.
  • kitabına değer vermeyen kimseye kitabımı ödünç vermiyorum. kıymetli benim kitaplarım, gözbebeklerim. millet orasını burasını kıvırıp üzerinde yuvarlansın diye vermiyoruz herhalde. insan gibi okusalar sıkıntı yok.
  • olmak istediğim insan.
    kitap okumak isteyen insana kıyamıyorum. veriyorum okusun. hem belki aynı bölümlerden aynı anlamları çıkarırız ya da aynı sayfa hakkında tartışırız, diyorum ancak olmuyor. kitabı alan iki sayfa okuyup kitaplığına koyuyor. kafayı koyasım geliyor benim de. şiddete meyil ediyorum.

kitaplarımı verin ulan!
  • ben. kitaplarımın kenarını bile kıvırmam, fakat sadece bir kez hoşlandığım kıza "kitap takası" bahanesi ile kitap vermiştim, verdikten bir hafta sonra da sahafa gidip yenisini almıştım takıntıdan
hesabın var mı? giriş yap