• tuzlu yerine aşırı şekerli yapsın damadın bir isteme anısı olsun hayatında..
  • suya tuz koyup ters köşe yapmak istiyor olabilir
  • saçma sapan adetleri evleneceği adamın önüne geçirmeyecen on numara gelindir.
  • tuzlu kahve, eski zamanlarda görücü usulü evliliklerde ortaya çıkan bir gelenektir. gelin ve damat ilk kez orada gördükleri için birbirlerini, gelinin damadı beğenip beğenmediğini buradan anlarlarmış. eğer beğenmezse tuzlu beğendiyse de şekerli.
    işin özü şu ki; yine günümüzde bu gelenek çarpıtılarak görüldüğü üzere neredeyse her istemede gerçekleşiyor. 10 yıldır sevgililer evlenecekler gelinimiz damada tuzlu kahve yapıyor neden? zaten seviyorsun evleniyorsun ne anlamı var o kahvenin? işkenceden başka bir şey değil. ayrıca o tuzlu kahveyi içtiklerinde yüzlerinin hali de hiç komik değil. evlenirken de asla tuzlu kahve falan yapmam boş işten başka bir şey değil.
  • çiçektir, kaç tane adam harcadılar çamaşır suyu, böcek ilacı sıkarak
  • düşünceli bir kızdır, sevdiceğini zor duruma düşürmek istemiyordur
  • cok net konusuyorum, bu klasik ani yasarsam yanlislikla, o kahve bir seyli ise ( tuzlu olur, sekerli olur, camasir sulu olur, kakuleli olur, na h co 3 lu olur, k cn li olur) icmem. koyarim kenara olanlari izlerim. soran olursa da yapamamissiniz derim.

edit: açıklamak durumunda kaldığım için çok üzgünüm. bakın arkadaşlar; çamaşır sulu yazmışım, kcnli yazmışım ki potasyum siyanürdür( siyanür diyorum dikkat et), sonra kakule yazmışım çok hoş bir aromadır..
    yani bu ne demek? kahve sevgimi hepimizin bildiği bir olayı da kullanarak absürd mizahla vurgulamışım. eğlenmişim geçmişim.
    tuhaf tuhaf mesajlar atmayın. irininizi gidin daha başka yerde akıtın. illa komiklik yapacaksanız siz de benim gibi saçma sapan bir entry yazın. haydi çocuklar.
  • benim hanım... gastrit olduğum için kıyamadı.
  • sevdiğine kıyamamıştır. güzel bir detaydır.
  • kurban olduğumdur, karıcığımdır.
hesabın var mı? giriş yap