• dijital ekranına aydınlatma koymayı akıl edemeyen dingil mühendislerin kulaklarını yaz gecelerinde çınlatmamı sağlayan alet. dereceyi ayarlamak için lambayı yakmaya kalkarsam yataktan, sokayım öyle uzaktan kumandaya!
  • kaç yaşına geldim, ben daha bunun doğru düzgün çalışanını görmedim. mal gibi klima dibinde cebelleştirir adamı. 1 derece için kumandayla sevişmek zorunda kalacaksam sikeyim öyle aleti edevatı. kim üretiyor bunları, hepsini aynı yavşak mı üretiyor.
  • duvarlarımızı şenlendiren, evimizi soğutup, ısıtan klimaları yönetmemizi sağlayan küçük sevimli alet.

ama gelin görün ki kimi markalar bu kadar basit bir aleti bile kullanışsız hale getirebiliyorlar. soğutma için kar tanesi mi yoksa güneş'i mi seçeceğini bilemiyor insan örneğin. o güneş güneşli havayı mı kastediyor yoksa evimizi ısıtmayı mı. aynı durum kar tanesi için de geçerli. kimi markanınki güneşte soğutuyor kimininki kar tanesinde. ben onu mu ezberleyecem bir de kardeşim!

bu kumandaları yapan arkadaşlara bravo demek istiyorum.
  • hastanede bir doktorun kabusuna dönüşebiliyormuş meğer özellikle de haftasonu nöbetinde vefat eden ve defnedilmesi gereken bir hastanın kimliği karşılığında alınmış olduğu anlaşılırsa.
  • yeri geldiğinde gayet güzel bir cinayet aleti olabilir (bkz: iş arkadaşının götüne klima kumandası sokmak)
  • saklambaç oynamayı seven alet...

(bkz: kumandalar genel olarak)
hesabın var mı? giriş yap