şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duvarlarımızı şenlendiren, evimizi soğutup, ısıtan klimaları yönetmemizi sağlayan küçük sevimli alet.

  ama gelin görün ki kimi markalar bu kadar basit bir aleti bile kullanışsız hale getirebiliyorlar. soğutma için kar tanesi mi yoksa güneş'i mi seçeceğini bilemiyor insan örneğin. o güneş güneşli havayı mı kastediyor yoksa evimizi ısıtmayı mı. aynı durum kar tanesi için de geçerli. kimi markanınki güneşte soğutuyor kimininki kar tanesinde. ben onu mu ezberleyecem bir de kardeşim!

  bu kumandaları yapan arkadaşlara bravo demek istiyorum.
 • yeri geldiğinde gayet güzel bir cinayet aleti olabilir (bkz: iş arkadaşının götüne klima kumandası sokmak)
 • hastanede bir doktorun kabusuna dönüşebiliyormuş meğer özellikle de haftasonu nöbetinde vefat eden ve defnedilmesi gereken bir hastanın kimliği karşılığında alınmış olduğu anlaşılırsa.
 • dijital ekranına aydınlatma koymayı akıl edemeyen dingil mühendislerin kulaklarını yaz gecelerinde çınlatmamı sağlayan alet. dereceyi ayarlamak için lambayı yakmaya kalkarsam yataktan, sokayım öyle uzaktan kumandaya!
 • manuel olarak açıp kapatma düğmesi olmayan versiyonları bulunan sözde teknolojik alet. manuel olarak açıp kapatma düğmesi bulunmayan teknolojik alet mi olur lan?
 • şimdi kumandayı 3 yaşındaki çocuk, klimayı da baba olarak düşünün. bir pazar sabahı çocuk babayı uyandırmaya çalışıyor.

  kumandanın aç şeysine basıyorsunuz o bağırıyor: babaaa (dıııt)
  klimadan ses geliyor: neee (dıt dııt)

  ikinci sefer zorluyorsunuz bu sefer baba uykuya geciyor

  kumanda: babaaa (dııt dıt)
  klima: dıııııııt (kapattı)

  üçüncü sefer pişman olmuşsunuz ama son bir şans diye

  kumanda:babaaa (dıt)
  klima:....

  kumanda:babaaa (dıt dıt)
  klima: ....

  sikelee diye kumandayı masaya koyarsınız o sıra baba artık uyanmıştır

  klima: woaaaaaaa

  diye istemediğiniz ayarda eser.

  ya kardeşim göz kırpmamdan tutun, göz bebeğimi algılayan sensörler yaptınız. başka bir kıtadan evdeki televizyonu açıp kapayabilecek teknoloji var. sesle komut, siri, google play, tinder falan var ya.
  şu klima kumandası ile klima neden anlaşamazlar bu kadar mı siklemediğiniz bir sektör bu (daikin kullanıyorum)
 • klima kumandasının kaybolması demek özellikle antalya'da intihar nedenidir.
 • saklambaç oynamayı seven alet...

  (bkz: kumandalar genel olarak)
 • ozellikle eski tip klima kumandalari kesinlikle kötü niyetle hazirlanmistir. sekiller çük kadar yere sıkıstirilmistie, insanlar bu zıkkımı sadece ısıtma ve sogutmada kullanir, ama tasarimci serefsizler kasten iki sekli de birbirine benzer yaparlar. gozleri iyi gormeyen kisiler de debelenir durur. otelde vs. bir seferde cozebilen kisi de cok azdir. insanlar bir sure sonra gelisi guzel basip durur. zaman ayarlari ise ne ise yarar, nasil kullanilir hepten uzmanlik konusudur. gittiginiz bir otelde tv kumandasini maksimum on saniyede cozebilirsiniz.ama klima kumandasini yada panelini hic bir sekilde anlayamadan gunlerce kaldigim oteller olmustur.

  tv alirken magazadan kumandayi kurcalarsiniz. boktan kumandali bir tv zor satilir. klima alirken ise kumandayi gormezsiniz bile. kurulumcu da on saniye anlatir, siktirolup gider. o yuzden uretici hic bir zaman boktan bir klima yaptigi icin cezalandirilmaz.

  klima ureticileri sozum size, klimamizin kumandasi kolay kullanilir diye reklam yapin. satisinizi katlarsiniz emin olun.