şükela:  tümü | bugün
 • kocaeli üniversitesi'nin, 17 ağustos 1999 depreminde elinde patlayan acer kampüsünün ardından yeni bir umutla inşa etmeye başladığı kampüsün esrarengiz adı.

  üniversiteye her sene yeni kayıt yaptıran binlerce öğrenci için "seneye" geçilecek yerdir umuttepe. ama sadece fotograflarıyla inşaat alanı seyredilen bir stüdyodan öteye gidemedi bu eser.

  ve bu sene içerisinde denmiş ki bir takım bölümler geçecek umuttepe'ye... öyle söylediler. next year inşallah'mış.

  ama bunca senedir, haydi geçiyoruz denilerek kandırılmamıza vesile olmuş bu muazzam(!) kampüsün adı; atı alıp izmit'i geçmiş bizler için unuttepe olarak kalacaktır, bilesiniz.
 • kocaeli üniversitesi'nin taşınacağı yeni yerleşke.odtü'den sonra türkiye'deki ikinci büyük kampüs olacağı söylenmektedir.izmitten 38 kilometre uzaklıktaki bu kampüse ilk olarak tıp,iletişim ve iktisadi-idari bilimler fakülteleri bu yıl itibariyle taşınacaklardır.ek:kocaeli üniversitesi bir adet kar makinası almıştır!
 • 2004 senesi içinde açılışı yapılmış olmasına rağmen yakın nesillerin göreceğine ihtimal vermediğim kocaeli üniversitesinin yeni kampüsü.

  not : bugün itibariyle okulun internet sitesine girilen açıklamayla üstteki tezim çürümüştür.

  öğrencilerimize duyuru kocaeli üniversitesi umuttepe merkez kampusu bu yıl hizmete başlayacaktır. 1. ilk etapta iletişim fakültesi taşınma işlemlerini bitirmiş ve yeni binasına yerleşmiştir. 2. eylül başında fen-edebiyat fakültesi'nin fen bilimleri bölümleri yeni binasına taşınmış olacaktır. bu fakültenin edebiyat bölümleri anıtpark'taki merkez kampusla öğrenime devam edecektir. 3. yeni öğretim yılında iktisadi ve idari bilimler fakültesi ile teknik eğitim fakültesi de yeni eğitimlerini umuttepe merkez kampusu'nda sürdürecektir. bu fakültelerin taşınma işlemleri eylülün ilk haftasında yapılacaktır. 4. taşınması planlanan fakültelerin kayıtları anıtpark merkez kampusu'nda yapılacaktır. 5. yabancı diller yüksek okulu'na bağlı hazırlık sınıflarının eğitimi anıtpark merkez kampusu'nda yapılacaktır. (fen-edebiyat fakültesi'nin boşalttığı bölümlerde) 6. diğer akademik birimlerimizin kayıt ve programlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

  http://ogr.kou.edu.tr/…yuru/detay.cfm?duyuruid=1337
 • kocaeli üniversitesinin gidilesi görülesi bir kampüs inşa ettiği mekan. sadece çevre düzenlemesine 1 trilyon harcandığı söylenmekte. ayrıca umuttepe ismindeki tepede biraz küçük bir ifade olmakta zira kampüse gitmek isteyen tırmanış yapmakta. ayrıyeten iletişim fakültesini de turgay ciner yaptırmış.
 • fen edebiyat fakültesi öğrencisi olarak bu sene benim de gideceğim kampüs.nasıl gidilir,nasıl bi yerdir,hiç bi fikrim yok.umarım güzeldir,o kadar dağa tırmanmamıza değer.
 • izmit merkezden minibüsle 15 dakikada gidilebilen yeni koü kampüsü.gayet şekilli,yayla bir yer.dün gördüğüm üzere hala şantiye sayılır fakat iletişim fakültesi tamamen bitti diyorlar.
 • yarın bir şekilde bulunmam gereken,yeni kocaeli üniversitesi kampüsü..nasıl gidilir,nasıl ulaşılır bilinmez.hakkında türlü efsanelerde dilden dile dolaşır..
 • bünyesinde değil kantin veya oturacak yer, yol bile barındırmayan (20.09.2004 tarihi itibariyle hala yol yapılmaktaydı), hangi sınıfın nerde olduğu hatta bulunan yerin sınıf olup olmadığı bile çelişkide olan mekandır. hocaların bile kendi odalarını bulamadığı bir ortamda öğretim verilmeye çalışılmaktaki, inşaa işlerinde girişie dev bir fıskiye yapılmasına öncelik vermişler, bravo.
 • kocaeli üniversitesinin yeni kampüs yapma çılgınlığının son noktası. denilene göre izmitten minübüse binip mordordan bir önceki durakta inince tam karşınıza çıkıyormuş. her yeni kampüste olduğu gibi çamur çorak ve zorluklarla karşılaşılacak olunan ve bir sonrki doğal afete (deprem,heyeylan,meteor düşmesi..) kadar ayakta durabileceği tahmin edilen yerleşke, öğrenci eziyetinin diğer adı.