• kocama dokunma diyene kadar kocalarına, uçkuruna sahip ol desin bu dangalaklar.
    sanki herifler sütten çıkmış ak kaşık.
  • bence dokunsunlar, senin kocanın ne mal olduğu ortaya çıkıyor. bunu nasıl kötü bir şey olarak yorumluyorlar anlamıyorum. bence çok güzel bir test. iyi günde herkes sever, önemli olan seçenekler arttığında sevebilmek, sadık olabilmek.
  • iş erkekte biter. erkek uçkuruna sahip değilse niyetsiz kadınla bile eşini aldatır.
    evli ve erkeğim. haliyle evli veya bekar, iş çevresinde sırnaşan kadınlar illa ki oluyor.
    iki yüz versen 3.gün yatağa atmama ihtimali yok, öyle durumlarla karşılaşıyoruz.
    evli kadın da var evli bekar dinlemeden asılıp flörtleşebiliyor bu nedenle iş erkekte biter.
  • baş edit: evli değilim. evlilike alakam yok. bütün suç kadınlarınmış gibi gösterilmesine ayrıca sinir oluyorum. bu resmen "erkektir yapar" mantığı değil de nedir yani? 21. yüzyılda neyin kafası yani bu? kadın kadar hatta kadından daha çok erkek suçlu. çünkü senin eşinin sana karşı sorumluluğu var. başka bi kadının sana karşı olan sorumluluğu sadece etik ve vicdani çerçevededir. bu kadar. bu kampanya yeni nesile metresliğin kötü bir şey olduğunu öğreticekse ne ala. ama biri kocana dokunuyorsa ve kocan da seni aldatıyorsa en büyük suçlu kocandır. seni tanımayan kadın değil.

annem her zaman "kadının kadına yaptığını kimse yapmaz" der. bi yere kadar doğru ama koca faktörünü de unutmamak lazım. bu yeni "metres" modasına anlam verememekle birlikte insanların bu tarz etik olmayan davranışları bu kadar rahat ve utanmaktan çok uzak bir şekilde yapmalarına şok oluyorum. tabiki de metreslik yeni bir şey değil. oldukça eski. fakat en azından insanlar eskiden utanır, saklarlardı. şimdi nerdeyse gurur duyuyorlar. fakat bu kampayanın "metresleri ifşa edip sayfada yayınlama" kısmının güvenirliğine şüpheyle yaklaşıyorum. sonuçta sinir olduğu başka bi kadına öyle bir şey yokken itibarını düşürüp rezil etmek ve kadının linç edilmesi için iftira atabilicek çok kadın tanıyorum.
  • "aslında ebru gündeş başlatsaydı bayağı destek toplardı" diyebileceğim kampanya.
  • "boşanmaların geneli bir başka kadın yüzünden gerçekleşiyor.." gibi bir cümle içeren seren serengil paylaşımı.

öncelikle, aldatılmış bir kadının duygularını küçümsemek istemiyorum.
    fakat bunu dile getirirken, bilhassa bir kadın olarak, aldatma olaylarında kadını toplum içinde ifşa ve linç edilmeyi hakkeden bir canavar olarak görüp de, uçkuruna sahip çıkamayacak kadar - en az aldatan kadın kadar - şeref yoksunu olan erkeği bir de mağdurmuş gibi 'kıcımı dıkınmı' diye korumaya kalkmak iki yüzlülükten başka bir şey değil.
  • saçmasapan bir şey. çok sıkıldım şu erkeğin hayvani içgüdüleri mevzusundan. bunun sonu yok arkadaşlar. adamın tahrik olacağı varsa bir gülüşten de olur. bunun sonu kocalarımız tahrik olmasın diye kadınlar çarşaf giysine kadar gider.

kadınlara kısa şort giydikleri, instagram'da kalça fotoğrafı paylaştıkları için "edep ya hu" diyenler gerçekten neyi savunduğunun farkında değil sanırım. interneti falan komple kapatalım isterseniz? nasıl olur? o zaman yeterince koruyabilirsiniz kocalarınızı :)

erkekleri birer mal, isteklerine hakim olamayan akıl fukarası koca birer bebek gibi göstermekten vazgeçin artık. siz böyle gösterdikçe onlar da pek tabii "erkeğim engel olamıyorum hayatım, bir kereydi oldu" deme pişkinliğini, hakkını kendinde bulacak ve hatta bazı "hasta" olanları "erkeğim, şort giydi ve beni etkiledi" deyip otobüste gördüğü kadına tekme tokat girişme cesaretini gösterecek.

bazı şeyler anlık olur, tamamen fizikseldir, etkilenirsin, olabilir. erkeğin bu "etkilenme" olgusunun kadındaki karşılığı "arzulanmayı arzulamak". işler böyle yürüyor zaten. normali bu. nasıl bazı erkekler etkilendiği zaman kendine hakim olma konusunda zayıfsa bazı kadınlar da arzulanmayı arzulamak konusunda zayıf. tahrik olduğunda kendine hakim olamayan adamlar olduğu gibi, sevgilisi olan adam tarafından arzulanmak isteme dürtüsüne engel olamayan ve bunu apaçık yapan kadınlar da var. doğamız gereği bu böyle. ama herkesin aklı var. erkekler de salağa yatmasın lütfen. şartlar eşit. sadece bunu uygulamaya döküp dökmemek kişinin tamamen kendi iradesi, kendine ve birlikte olduğu insana olan saygısıyla alakalı. id'e yenik düşmemek lazım tabii.

düşünsenize tatile falan gidiyorsunuz ama kısa şort giyen, tanga bikini giyen kadına kızıyorsunuz.

"kocama dokunma" komik.
  • tam da "kocama dokunma" diyebilecek kadar kocanıza bağımlı, ona toz kondurmayan, onun da kendi iradesinin olduğunu unutan bir kezban olduğunuz için aldatılıyorsunuz!

kimse aldatılmayı hak etmez elbette ama bu kadar geribeyinlikle de beylerinizin bir ömür sizinle yetinmeyeceğini düşünememenize şaşırmıyorum.
  • konu hakkında hiçbir fikrim yok. şu an linke tıkladım ve haykırarak güldüm. kocası ya da erkek arkadaşı başka bir kadın için kendisini terk edip gidince ikinci kadını suçlama kafasına giren kadınlara bayılıyorum. kusura bakma canım, kadında problem yok. senin kocan insan olsaymış. kocanıza karşı, karıya kıza hallenme(!) kampanyası başlatın. çok salak var ya. çok.
  • kocanız başkalarına dokunmayacağını bilmeli, ya da dokunursa sonuçlarını herkes kabullenmeli.

geçen haftanın en saçma 2. olayı
hesabın var mı? giriş yap