33 entry daha
  • bir adet rezil, adına öğretmen denmeyecek adi bir herif barındırmaktadır.
    1- o kızcağız işitme engelliyken seslice öykü hikaye okutulmaz.
    2- o kızcağıza yapılan zorbalıkların hepsini senin gözünün önünde yaptılar. aman yorulmayasın. engel olmadın.
    3- sonra suçlu aramaya gelince ishida! her ne kadar zorbalık yapsa da o bir çocuk ve arkadaşları önünde yaptığın yapılacak iş değil.

burada tek suçlu var. o da sensin. bütün film boyunca toplasan 2 dakika anca görünen birisi ancak tek kötü karakter. kin ve nefretimi kendi üzerinde toplamayı başardı.
  • başlardaki dram aynı şekilde ilerleseydi ve daha yalın bir şekilde sonuca bağlansaydı belki de ateş böceklerinin mezarı kadar ağlatabilir ve unutulmazlar arasında yerini alabilirdi bu anime.

--- spoiler ---
    kahramanlar büyüyünce olaylar karmaşıklaştı ve bir türlü bana istediğimi veremedi. en azından ueno’ya birinin ağzının payını vermesi gerekiyordu, yaptığı kötülüklerin bir yerden çıkması lazımdı ama o da olmadı.
    --- spoiler ---

kötü değildi kesinlikle, konusu çok çok güzel. anlatması gereken şey, kötü insanlar hayatlarında hiçbir yere gelmezler, olmalıyken çok dallanıp budaklandı. geçişler de çok karmaşıktı, ben ara ara montajda hata mı var diye düşünmedim değil. çizim ve detaylara söylenecek söz yok. ımdb puanı 8.1, benim puanım sanırım 6.
10 entry daha
hesabın var mı? giriş yap