• sanki 2 yıldızlı michelin restoranı. mağduriyet puanım bir hayli düşük fakat yine de bence 6/10 şiddetinde bir rezalet.

oturuyorsun masaya, geliyor çalışan biri soruyor ne istersiniz diye. bir gerginlik başlıyor. menü var mı diye sorunca, tuhaf tuhaf bakıp yok diyor.

köfte haricinde ne sipariş verebilirim diye soruyorsun mesela. başlıyor bir kaç şey saymaya. kanat, sucuk, şiş gibi... oysa bunun olması gereken şekli, fiyatlarıyla birlikte masada bulunan bir liste ve okuyup bakıp seçim yapıp sipariş vermemiz.

kasada sordum kuşadası şubesine, neden menü olmadığını. çok kalabalık yetişmez dedi. duyduğum en saçma cevap olabilir.

yetkililere sesleniyorum buradan. çözün şu rezil durumu. adam akıllı bir menü koyun masaya, neler sunuyorsunuz, fiyatı ve özellikleri ne bilelim. aksi takdirde bir daha gitmem.
  • adı üstünde köfteci yusuf.

ya köfte ya yusuf yiyeceksin.
  • pandemi ile birlikte yaygınlaşan qr kod menü olayını kullansalar iyi olur aslında.

her masaya yapıştır geç. temiz.
  • her garsonun ayaklı menü olduğu durumunu göz ardı edenlerin hezeyanları.
  • gittiğim her şubesinde, girişte kapıda kocaman asılıdır
  • her köfteci yusufun girişinde ayaklı panoda menü olur. girmeden önce kararını oradan ver, otur masaya siparişini geç. adı üstünde köfteci aminiyum. fine dining hizmeti bekleme. çalışanların götünden ter akıyor zaten. atlet külot adamların götüne kaçmış. ne menüsü?
  • google'a köfteci yusuf menü diye aratıp çözülebilecek bir problem.
  • menü olsa dahi burada yiyenlerin yemek yemekten zevk almadığını düşündüğüm bir mekan.
  • benim bildiğim kadarıyla pandemi dolayısıyla menüler kaldırıldı pek çok restoranda. ben de karşıyaka recis'te gördüm bunu. masaların kenarına minik bir barkod yapıştırılmış, uygulamayı indirip barkod okuyucuda taratınca karşına menü çıkıyor.
    (tabii telefonun falan buna uygun olmayabilir, o zaman menüyü göremiyorsun)
hesabın var mı? giriş yap