1. cesetleri çiçek farzedip sulayan ve bir süre sonra bakım masraflarının artmasından şikayet eden enteresan, ekonomi mağduru bir seri katildi. bakın bir demecinde ne demiş: "cinayetler için çok masraf ettim. bir cesedi iki üç gün suluyordum. su parasından bıktım. viskiler çok pahalıydı. ayrıca kolileri taşımak için parayla kamyon kiraladım. öldürdüklerimin üzerinden masrafı karşılayacak para çıkmadı."
  2. ülkemizde tıpkı çivici katil gibi bir ekol olan kolici katil'in beşi de erkek, 3 tanesi tanıdık 5 cinayetli var, maktülleri içirip uyuttuktan sonra iple boğarak öldürmüş, daha sonra soyup yıkayıp paketleyip kolileyerek kimi zaman boş alanlara kimi zaman inşaatlara bırakmış.
    yakalandıktan sonra hiç pişmanlık duymadığını keyifle anlatmış, olsa da gene yapsak türünden beyanatlarıyla özelikle maktül yakınlarını çok öfkelendirmiş.

kurbanları arasında en ilginci kaçak sigara satan bir tezgahtardır. bu kaçak sigaracıyı iki moldovalıyla kavga ederken görmüş, kendi karısı da moldovalı olduğu için olayı unutmamış, aylar sonra adamın yaına dönerek onu "evde kaçak sigara var gel sana satayım" diye kandırıp götürmüş, nasıl oluyorsa zorla içirmiş ve güzelce boğmuştur.
  3. yakalandiktan sonra, polis tatbikatinda,kendisini linc etme girisiminde bulunan maktul yakinlarindan birine "bittin sen bittin. kolini hazirla, kolini hazirla" diyerek tehditler savurmus, belki ilk degil ama en önemli turk seri katili.
  4. tahliye talebini reddeden yargıca saatini fırlatarak, sansasyonunu devam ettirmiştir.
  5. belki de unabomber'ı örnek alarak, kendi savunmasını yapmak istemiş, mahkemeye sunacağı delil listesine, sibel gökçe'nin erkekleri pişirme yöntemleri adlı kitabını eklemiştir. nedenini soranları, "konuyla alakası büyük" diyerek susturmuştur.
  6. doksanların sonlarında seri cinayetler işlemiş bir katil.

"istanbul'da öldürdüğü 5 kişiyi koli ve varillere koyup boş arsalara, yol kenarlarına bırakan ‘‘kolici katil’’ orhan aksoy, polis ifadelerinde ‘‘beni kan tutuyor. o yüzden hepsini boğarak öldürdüm’’
    ‘‘ilk cinayetimi işledikten sonra et yiyemedim, vejetaryen oldum’’

gibisinden ilginç açıklamalar yapmış.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…aspx?docid=-220389

kolici katil hakkında bilgi verin