şükela:  tümü | bugün
 • sırbistandan ithal edilen etlerden yapılan, bim ve a101'lerde bulunan kıyma markasıdır.
  hayatınız boyunca yemiş olduğunuz yada yiyebileceğiniz en kötü ettir. gramajı yükselsin diye içine makine yağı mı katmışlar bilmiyorum ama, bu eti pişirdiğinizde ortaya çıkan koku dayanılmazdır. dün merak edip aldım bu kıymadan köfte yaptım, yapmaz olaydım. köfteyi diyelim ki çapı 8 cm olacak şekilde yaptınız, pişirmeye başladığınızda 8 7 6 5 4,5 diye düşüyor. %45 hacim kaybına uğrayan et mi olur ya allasen? yok olamamış bu.
  uzun lafın kısası almayın, aldırmayın efendim sağlıklı olmadığı da aşikar.

  bu etler ellerinde patlayacak sonra hepsini toplatıp toplu yemek yapan yerlere falan neredeyse yarı fiyatına satacaklar. bakın siz kimsin demişti dersiniz .

  not:bu arada o rezalet yağın kokusu evden hala çıkmadı.

  aylar sonra gelen edit: haklı çıktım sağlıksızmış. tahmin etmek çok zor değil, demişti dersiniz demiştim.
 • kıymasından annem köfte yaptı, ne kızartırken küçüldü, ne de tadında bir anormallik var. velhasıl mis gibi ettir, bok atanlara itibar edilmemesini damak zevkine haiz biri olarak söylüyorum.
 • dondurma almak için girdiğim ismi lazım değil markette gördüm.ucuz ve karşıdan güzel görünüyordu bir paket kıyma ve dana eti aldım.kiymadan köfte yaptık abartmiyorum minimum yüzde 40-50 si yağ ve etin içi pişmek bilmiyor. gelelim dana kuşbaşı etine onunda 1-2 saat düdüklü tencerede haşlamadan sakın yemeye kalmayın bildiğiniz lastik.bir daha alan elimi siksinler bu kadar iğrenç bir tecrübe oldu.
 • (bkz: #80429645)
 • kıyması kötü kokan marka.

  bugün hafta sonu, diyerek bizim mahallede bulunan a101, şok ve bim şubelerini gezdim. normalde şok'ta satılan aytaç markalı kıymadan alıyorken, bugün şeytana uyup a101'deki kombinet markalı kıymadan aldım.

  eve gelip paketi açtım, kötü koktuğunu fark ettim. tarihi geçtiğinden filan değil, ekşi, üretim açamalarındaki pislikleri gözünüzün önüne getiren bir koku. herhalde bim'de satılan emin markalı kıyma da böyle kokuyordur, tedarikçileri aynı.

  sonuç olarak, almayın, almaya niyetlenenleri uyarın. artık içine yarrak filan mı doğramışlar, nedir.