• bu işi yapanlar bulunup kesinlikle idam edilmeliler.
    çünkü bu adamlar birer toplum düşmanı.
    yerleşik hayata ayak uyduramayan götverenler.
    onlardan devam edecek nesil de iyi takip edilmeli.
    en ufak falsolarında gözetim altına alınmalılar.
  • birgün memlekette balık tutuyoruz (tuttuğumuzu salıyoruz geri, inanıp inanmamak size kalmış). yanımda erzurumlu şark kurnazı bir delikanlı var yirmi yaşında. gölün kıyısında pelikan gördük. allahın kırşehirinde pelikan. ben izliyorum seviniyorum falan kuşu orada salak salak dolaşırken gördükçe.

neyse kuş birden havalandı. salak işte bomboş havada geldi bizim oltanın ipine çarptı. hani özellikle aşağıdan uç da dolan desen dolanamaz misinaya.

yanımdaki erzurumlu çıldırdı. atladı suya kuşu yakalayacak. mesafe de var hani bayağı. normalde gir desen girmez ama orada onu gördü ya. tuttum bunu oğlum napcan pelikanı diyorum gözü döndü abi ne demek napcan diyo. lan oğlum napcan söylesene dedim eti yenmez bi işe yaramaz. zorla kendi dilinden ikna ettim gerizekalıyı. kuş da yavaş yavaş kurtuldu gitti.

yani bu iç anadolunun garip bir avcı toplayıcı içgüdüsü var. o kuşu yakalayabilecek konumda ya yakalayacak. bi halta yaramasa da tutacak onu. bedava kuş çünkü. bereketsiz toprağından mıdır nedir. köye gider yolda durup tarladan kavun karpuz çalmadan edemez. evde kessen yemez ama onu karsınır alır illa.

bir zamanlar anadoluda'da arap var hani, millet ceset ararken o tarladan kavun çalma derdinde. işte o insan bizim oraların insanı. dolayısıyla bu kuşları öldüren ibneler eminin çok zevk aldılar ve vicdanlarında tık yok. kuş orada, çok güzel, alışkın değil doğada böyle şeyler görmeye, bi şey yapmak zorunda. e yakalayamıyo. bari öldüreyim deyip öldürüyo.

amerikada yaşadım adamlar dağdan geyik avlıyolar. bi özendim ki. türkiyeyi düşündüm bırak geyiği sığırcık bile yok. niye olsun ki amk son anadolu parsını vuran dallamaların topraklarında.

sevmiyorum insanımızı. hepsi oruspu çocuğu.
  • güven islamoğlu'nun paylaştığı acı gerçek. insanlığın bittiği yer.

https://www.instagram.com/…?taken-by=guvenislamoglu

alıntı:
    "ınsanlığın bittigi yer konya akgöl. zavallı flamingoları zevk için katlettiler. onlarca fişek atmıslar."

dünyanın en güzel kanatlılarından flamingolardan ne istediniz? bu nasıl bir vicdansızlıktır.
  • güzel olan her şeye düşman olduğumuzu bir kere daha göstermiştir.

ulan ben belgesellerde çıksın da izleyeyim biraz diye yırtınıyorum bu şerefsizlerin yaptığına bak. hiç mi iyilikten güzellikten nasibinizi almadınız. yabani hayvan olsa bir tanesini güç bela öldürür aç karnını doyurur eyvallah deriz doğanın kanunu budur ama sizin yaptığınız bu katliamın amacı ney lan ?
  • şu türkiye'deki çomar oğlu çomarları siktir edebileceğimiz hiçbir yer yok mu?! sorusunu akıllara getiren olaya konu olan flamingolardır. şu çomar oğlu çomarların aldıkları nefes zarar, umarım elime geçmezler.
  • konya’yı bugün haritadan silsen dünyanın insaniyet ortalaması %10 yükselir. bu tip ayılar hep aynı yerden mi çıkar arkadaş? ben ki adapazarılıyım; böyle ayılar orda bile...
  • kimlikleri bile belirsiz alçakların kurbanı olmuşlar. çok üzücü bir olay. öte yandan, faili meçhul olmayan vahşet olaylarında da sonucu biliyoruz zaten. bu gibi yaratıklar yakalansa da birkaç kuruş verip elini kolunu sallayarak gezmeye devam ediyorlar. güzelim hayvanlar canından oluyor. kanun koyuculardaki nasıl bir ahlak ve adalet anlayışı?

insanların vahşiliği yüzünden sokaktaki evcil hayvanların durumu zaten çok vahim de, konunun bağlamı gereği, katledilen flamingolar gibi insanla karşılaşma talihsizliğine düşen yabani türler üzerinden gitmek elzem. bu nedenle sadece birkaç misal veriyorum. buzdağının görünen kısmı.

(bkz: 15 haziran 2017 boğazda vurulan yunus)
    (bkz: av tüfeği ile vurulan yavru yunus) ---yavru katline dair haber linki ---dişi bir yunus ve başka bir vahşet --yıl 2012 yer çanakkale
    (yavru ve erişkin yunus cinayetleri çeşitli zamanlarda sürekli tekrarlanan olaylar. asli nedeni; denizdeki balıklarla beslenmeleri)
    (bkz: uydudan izlenen kartalın türkiye'de vurulması) -haber linki
    (bkz: tekirdağ'da öldürülen köpek balığı) başlığın haber linki --- balıkçı ağlarına takılarak canından olan diğer köpekbalığı haberleri: yıl 2012 ---aralık 2016 ---yıl 2017
    (bkz: zıpkınla caretta vuran orospu çocuğu) -haber linki
    (bkz: 14 caretta caretta'nın kafalarının taşla ezilmesi)
    (bkz: caretta caretta'ya parke taşı bağlayıp boğdular)
    (bkz: silahla caretta caretta öldürmek)
    (bkz: diyarbakırlı leopar)
    pelikanları vurdular ( 2 pelikan vuruldu. ölümle sonuçlandı)
    pelikanı tüfekle vurdular ---(yaralı kurtuldu)
    (bkz: kurt yavrularına işkence eden adam) ---konya'da kurt yavrularına işkence ve katliam ---(20 günlük yavruları vahşice katlettiler)
    (bkz: asena) --- (türkiye'nin ilk verici takılmış kurdunun katledilmesi olayı.) ilgili entry: (bkz: #38461103)
  • çomar heryerde çomar. bu işin hanyası konyası yok. çanakkale’de yaşıyorum. sanırsınız ki sokaklarda “truman show” yaşanıyor. hayır burada da pek çok doğa ve hayvan düşmanı mevcut. özellikle köylerine gidin her gün av/avcılık adı altında ormanda yaşayan kuşlar, ayılar, domuzlar vuruluyor. adam yemeyeceği domuzu sadece domuz olduğu için vurmayı kendisinde hak görüyor.

insanoğlu siyasi görüşü ne olursa olsun artık iğrenilecek bir canlı haline geldi.
  • bazı malum çocuklar gelip ''hayvanseverler şimdi üşüşür'' diye gerzek gerzek konuşmuş.
    ulan gerzek tabi ki konuşacağım.
    senin gibi itler gelmiş burada bir canlının yaşam hakkını elinden alıyor bende susayım mı!

bir tanrı olsaydı bu adamlar bu kadar rahat olamazdı!
  • hangi şehirde nerede olursa olsun lan ne güzel hayvan asil, gösterişli. aç değilsin açık değilsin koruma altındaki hayvanı kim vurursa o daha hayvandır. videoyu izlemedim içim kaldırmaz sövmeden duramam.
hesabın var mı? giriş yap