1341 entry daha
  • adam sokakta köpek istemiyorsan çıkma sokağa diyor ya. şu zekayı da atsan atılmaz satsan satılmaz. yüzlerce adam yazmış söyle saldırdı, böyle ölüm tehlikesi geçirdim, şöyle yaralandım diye. yüzlerce haber var sokak köpekleri adama, çocuğa saldırdı diye. adamın cevabı "çıkma o zaman sokağa". şunu diyen adamla neyi tartışacaksın amk. ne diyelim, bir gün sokak köpekleri tarafından saldırıya uğrayıp sonra burada ağlarsın umarım.
  • bu olayın taraftarları ve karşıtları arasındaki diyalog şöyle geçiyor, o yüzden kendini hayvan sever zanneden bu insanlarla boşuna konuşmaya gerek yok:
    +bu hayvanlar saldırgan oluyorlar sokak köpekleri tarafından direk veya dolayılı şekilde öldürülmüş, yaralanmış insanlar var. işten eve geç gelen insanlar evlerine gidemiyorlar. köpekler öldürülsün demiyoruz, yalnızca sokaklardaki köpekler iyi şartlar altında bakılabileceği barınaklara alınsın diyoruz.
    -kopeq isdémiosan sokaqa çıqma lén amq!!
  • karşı çıkan herkesin hayatında en az bir kez sokak köpeği saldırısına maruz kalmasını dilediğim önerme. önünüze çıkıp hırlayan 5 köpeğe "çeni yeyim ben yaaa ne tatlısın" dersiniz artık.
  • türkiye'de arasanız şu başlıktaki kadar düşük zekalı insanı bir arada göremezsiniz. 1500 kez "sokak köpeklerine güzel koşullarda barınaklarda bakılsın" yazılmış, andaval hala gelip "onların da yaşama hakkı var" diyor. 1500 kez "ses çıkarmadığı halde saldırdılar" yazılmış, hala andaval hala gelip "taş atmasan saldırmaz" diyor. yani şu sokakta köpek istemeyenler 5 tane gorille oturup konuşsa, hayvanlar konuşmayı öğrenir, şu cevapları verip durmazdı.
  • burada kendine hayvan severim diyen, "sokakta köpek istemiyorsan sokağa çıkma" gibi insan iq'sunu eksilere düşüren argümanlar sunan primatlar için bir video paylaşıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=hkqiifra28w

(bkz: robin seplut)

adam yıllardır hepinizin toplamından fazla sokak hayvanı beslemiştir, o bile şehrindeki sokak köpeklerinden şikayetçi. şimdi ona da "o zaman sokağa çıkma!!" deyin bakalım.

entry'yi yazmışken sorunu çarpıtan karaktersizlere birkaç açıklama yazalım:

1- kimse "hayvansız sokaklar istiyoruz" demiyor. insanlar, saldırgan olduğu için, kimi zaman ölümlere yol açtığı için, evine işine gidemediği için sokaklarda köpek istemiyorlar.

2- sokaklarda köpek istemeyenler hayvan düşmanı değildir. hatta bir çoğu; hayvanları, sokaklarda köpek isteyenlerden daha çok severler.

3- sokaklarda köpek istemeyenler; tüm köpekleri topluca öldürelim, yakalım gibi canice fikirlere sahip değildir. bu canice fikirlere sahip olanlar, sokak köpeklerinin insanları, çocukları parçalamasını isteyen sokak köpeği savunucularıdır.

4- köpeksiz sokak isteyenler çözüm arayışındadırlar. bu çözümler, sokak köpeklerinin kısırlaştırılıp barınaklarda veya şehir dışındaki belirli çevrili alanlarda belediye tarafından beslenilmesi gibi gayet insancıl ve iyi niyetlidir.

5- köpeklerin sokaklarda olması, kışın buz gibi, yazın ateş gibi havalarda aç susuz kalması, bulabildiği bir beton köşede yavrulaması, trafik kazası geçirmeleri, kötü beslenmesi demektir. yani insanlardan çok köpekler için zararlı bir durumdur.
  • son 1 haftadır bizim sokağı esir alan bir köpek çetesi var. millet işten eve dönüyor evine giremiyor. yürüyüşe çıkacak çıkamıyor. herkese saldırıyorlar. nereden baksan 10 köpek. 2 dakika önce kapının önünde yaşlı bir amcayı ısırdılar.

şimdi bu beyinsizlere sorsan millet işe gitmesin, amca sokağa çıkmasın, teyze markete gitmesin çünkü köpekler de sokakta insan istemiyor.

yıllardır bu sokakta sokak kedisi beslerim. 4-5 akşamdır inip besleyemiyorum çünkü sokağın her yerinde bu canavarlardan var.

artık bu iş çığırından çıktı. acilen ya hükümetin ya da yerel yönetimlerin, hayvan istismarcısı sokak köpeği aşığı sözde hayvan severleri karşılarına alıp şu konuyu çözmeleri lazım. bu konuda maalesef mansur başkan bile bu cazgır kitleye karşı akılcı değil romantik yaklaşıyor. devlet olarak maaşallah her boka paramız var ama şunları kısırlaştırıp düzgün bir barınakta tutmaya paramız yok.
  • adam şaka maka florida'da sokakta timsah var timsahlar florida'da özgürce geziyor demiş. yani bu kadar düşük bir zekayla tartışmak inanın mümkün değil.

özgürce geziyor dediğin timsahların sadece bir kısmı belirli bir dönem şehir içinde görülebiliyorlar. o yüzden videosu var zaten. sen türkiye'de hiç "aa sokakta köpek geziyo" videosu gördün mü? ayrıca türkiye'deki köpekler gibi her sokakta 20 timsahlı çete yok. eğer insan sağlığına, evcil hayvanlar veya diğer hayvanlara tehdit oluşturuyorsa hemen bizi arayın diyor florida hükümeti. bir de o sokakta gördüğün timsahı beslemenin cezası da 500 dolar.

bilmiyorsan öğren, öğrenmiyorsan konuşma. türkiye'nin ciddi bir sorunu olan sokak köpekleri sorunu bir gün çözülecek ama ne zaman bilmiyorum.
  • kendi çocuğu köpek tarafından parçalanınca "ne ezik çocuksun evladım sen ya:d" diyecek eşşekler tarafından karşı çıkılan istek. gerçi "sokağa çıkmasaydın evladım onlar da seni istemiyor sokakta" da diyebilirsiniz, zeka seviyenizin dibini kestiremiyorum.
  • adam sokak köpeği sorununa karşı "e hırsızlar da evine giriyor insanlar da olmasın" diyor. nasıl kafalarla neyi tartışıyoruz amk :d
1585 entry daha
hesabın var mı? giriş yap