şükela:  tümü | bugün
 • turkiye nin en iyi ekonomi politik ve iktisat tarihcilerinden biridir. ogrenci yanlisi, sosyalist hoca
 • son ekonomik krizleri daha anayasa kitaplari havada ucusmadan cok once haber veren gercek ekonomist.
 • bu sene emekli olan hocaların hocası. sol görüşlüdür evet ama uçlara kaymaz, dünya çapında hocadır, yayınları akıllara gelebilecek her saygın yayında defalarca yayımlanmıştır.

  konuşması süperdir, sakin sakin, açık açık konuşur.dinledikçe dinlenesi gelir.bir kere bir toplantıda kendisine komünist yakışması yapan bir işletmeciye, sakin ve derinden cevap vermiştir. o arkadaş bir süre okula gelemedi zaten.

  kitaplarındaki düşünce kırıntıları bile size yol gösterir, her yazdığını iki kere okumak lazımdır. türkiye nin iktisat ilmindeki en büyük değerlerinden biridir.
 • 2002 yılında yaş haddinden emekli olan siyasal bilgiler fakültesi hocası. türkiye iktisat tarihi kitabı konuyla ilgili en başarılı kitaplardan birisidir.
 • etrafimiz gobekli, gevrek guluslu ekonomistlerle sarildigi ve kanal kanal gezmekten oturup hic bi akademik calisma yapamadıklari icin, degerinin bilinmesi gereken, ekonomi ve turkiye adina cok degerli tespitleri bulunan profesor. ozellikle kitler uzerine yaptigi calismalar, artik alternatifsiz kabul edilen soylemleri sarsmaktadir. tahtakale piyasasi mantigiyla ekonomiye yaklasan, her borsa yorumcusunu ekonomist sananlar icin ornek olmalidir korkut hoca.
 • ünlü bir mülkiye hocası.
  yalnız yahya sezai tezel'in kendisi hakkında şöyle bir demeci vardır: "ben korkut'u çok severim,ev alsam komşum korkut olsun isterim ama iktisatta korkut'a inanmam.bir adamın dediği hiç bişey mi tutmaz?"
 • yahya sezai tezel'in çapı daracık terazisinde tartılacak insan, o kefeye girecek iktisatçı değildir.

  [diğer akademisyenler hakkında mesnetsiz konuşan insanlardan daha iticisi var mı ? iktisat tarihçisi'nin aslî görevi finans danışmanı gibi öngörüde bulunmak değildir. ama derseniz ki ben yine de bakmak istiyorum hangi dediği tutmuş, hangisi tutmamış:
  http://www.bagimsizsosyalbilimciler.org/]
 • yaklaşık 3 aydır, günlük siyasi gazete solda, haftada bir yazdığı köşeyazılarına http://www.sol.org.tr/ adresinden ulaşılabilecek akademisyen.
 • ömrü uzun olsun, ankara'da ne zaman iktisatla ilgili bir konferans düzenlenecek olsa ya konuşmacı ya da dinleyici olarak muhakkak hazır bulunan ihtimamlı hocamızdır. kendisini en son dinlediğimde, sencer divitçioğlu'nun keynes hakkında bir yazısını okuduktan sonra iktisatçı olmaya karar verdiğini söyledi.

  öyleyse

  (bkz: sencer divitçioğlu)
hesabın var mı? giriş yap