gari

  • 2412
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

beşiktaş taraftarı

valla kardeşim bizim konuşmamızsa mesele olan. bizim her zaman kendi kendimize tutturduğumuz atarlı tutarlı bir dilimiz vardı. 2005'te kadıköy deplasmanına veysel -youla forvet hattıyla çıkarken de, samiyen'e gs'nin 18 puan arkasında nal toplarken akarken de 90'larda da, öncesinde de sonrasında da ligdeki yerimize şuna buna bakmaksızın her deplasmand kendimize yrılan yerleri doldurur, herkesi bastırır, fenerde caymazlar küpe takıyor diye adam döverken biz bon jovi parçalarından tribün bestesi yapmaya çalışır, kısacası fb gs'den daha düşük bir sportif başarı performansı gösterdiğimiz, hiç şikeyle şampiyon olmadığımız için takımın sahaya diziliymiş, antranörmüş, transferlermiş bu tür şeyleri çok daha az konuşup daha çoksa kendi ortak tarihimizi (taraftar olarak) severdik. bir araya geldiğinde kendi atmosferini yaratıp yaşamaya düşkün bir taraftardık biz, bugün de öyleyiz.

ama bugün fb'si gs'si sapır sapır dökülürken sizin gözünüze batıyor olabilir mevcudiyetimiz. oysa ekşi sözlük 2001'de de beşiktaşlı rengi çok bellli olan, nazmiye demirel'inden kalashnikov'una buraları zaten hep siyah beyaza boyayan ağırlıklı bir havayla yaşayan bir yerdi. sayıca mı, orasını bilemem. ama söylemde hep takarımız vardı.

siz demiyor musunuz bjk, fb ve gs'den sonra gelir diye. tamam sportif başarıdan sonra geliyoruz. o yüzden takınca daha çok sevinmemiz de normaldir, ki yiğidi öldür hakkını yeme, bizim atarımız kaybederken de gür çıkar; ama ben bulmuşum aykut'lu reikard'lı, aziz'li adnan'lı, çakmayayım mı...

o yüzden şimdilerde beşiktaşımızın moral üstünlüğü karşısında düştüğünüz aciziyeti tribün muhabbetinin her zaman maruz görülecek ve bu işin de tuzu biberi olan mefhuma küfüründen hakiki anlamda bir küfüre dönüştürecek olursanız hata edersiniz.

o halde ben de çıkıp "ben şu an beşiktaş çarşı içinde ıhlamurdere'de evdeyim, gel de seni cılızından kerktireyim" dersem susar all solid things melt into air olursun.

bu taraftar, ziker. byezz..

devamını okuyayım »
27.08.2010 02:36