şükela:  tümü | bugün
  • akp döneminde, tam da almanya'nın bizi en çok kıskandığı dönemde olmuştur.

yapmayın böyle haberler ya, bırakın biraz daha kıskansınlar bizi.

edit: kimse zaten ödemesinler, affedilsin demiyor. lakin sen 81 ilde üniversite açtık diye övünüyorsun, ama bu üniversitelerden mezun olanlar işsiz geziyor.
    çocuklar okullarını bitirmiş, işsiz geziyorlar, iş bulamıyorlar ve işsiz insanlara bir de haciz gönderip bunların sicillerini bozuyorsun. nasıl olacak o iş???
  • berat albayrak en son bir duzenleme, yapilandirma yapacagiz demisti. sanirim yapilandirma eve haciz yollamak.
  • milyonlarca üniversite mezunu işsiz iken yerinde bir harekettir. ayakta alkışladım.
    ayıp be ayıp!!!
  • ekonomide çağ atladığımızdan diğer ülkelerden negatif yönde pozitif ayrıştık.
  • cumhurbaşkanı, öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız, demişti. rehine mi demişti yoksa?
  • neye haciz koyacaklar 5 liralık bim kettle'ına mı? öğrenciye haciz göndermek ne demek bu dönemde?
    edit: çok büyük ihtimalle abartılmış bir haber, ben öğrenciye haciz gitti diye yazdığı için haberin yazısını beyan alarak isyan ettim. adam kredi çekmiştir durumu yoktur ödeyememiştir mezun olunca iş bulamamıştır. ama öğrenciyken de haciz göndermezsin yani.

edit2: yahu sanki ülkede işsizlik yokmuş gibi, yeni mezun olan iyi bir iş ile hayatına devam ediyormuş gibi yorum yapıp durmayın. adam yeni mezun ise şuan ülkede iş bulma olasılığı neredeyse imkansız. keyfinden ödemesini geciktirmiyor, parası yok işte. buna rağmen banka hesaplarına falan e-haciz koymak vs. çok güzel bir şeymiş gibi yorum yapmak halden anlamamaktır.
  • borçlandırmaya ve geleceği satın almaya erken zamanda başlıyorlar ki ileride köleliğe geçişte sorun yaşamasınlar. ağaç yaş iken eğilir lafını yanlış anlamışlar sanırım.
  • gayet yerinde uygulamadır. kimse vergileriyle bir başkasının öğrencilik hayatını finanse etmek zorunda değil. 18 yaşında eşşek kadar adamken altına imzanı attığın borcu vadesi geldiğinde ödeyeceksin, ödememen durumunda haciz gelirse ağlamayacaksın. gelen haciz de e-hacizdir olsa olsa, banka hesaplarının belli bi kısmına el koyulan. gören de evine icra memuru geldi sanır.

edit: iş yok diyen beleşçi şerefsize; iş bi sana mı yok lan salak. ış yoksa kimseye yok. sen kredi aldın diye diğer işsizler verdiği vergilerle senin borcunu mu ödesin? bi akıllı sen misin? ımzayı atarken şartlar açık, diyor ki tüfe oranında artacak, şu tarihte de ödemeye başlayacaksın. üniversiteye girdiğinde mezun olur olmaz 20 bin lira maaşla yönetici olarak işe başlayacağını falan mı düşünüyodun? ne olacağı üç aşağı beş yukarı belliydi. ha benim iki gram beynim yoktu mezun olunca işsiz kalma ihtimalimi düşünenedim borca girdim diyosan orada haklısın. ışine gelmiyorsa almayacaktın. şimdi iki adım ötesini görebilen standart zekaya sahip olan insanlar olarak senin bu gerizekalılığını ödüllendirip borcunu mu ödeyelim? hadi yallah seve seve ödeyeceksin altına imza attığın borcu.
  • ayakta alkışladığım karardır.

işimi kaybettim. gss primi ve kyk borcunu ödeyemeyeceğim.

hapse atsalar da durum bu. ödeyemeyeceğim.

edit: git iş bul duygu sömürüsü yapma şeklinde mesaj atan orospu çocukları galiba para içinde yüzüyor. anaları sağolsun.
  • öğrenciye değil, öğrenciyken aldığı kredileri ödemeyen mezunlara gelen hacizdir.

yani devletten ya da özel bankalardan kredi alıp da ödemeyen her yurttaşa uygulanan yasal süreçtir. üniversite bitirmiş eşek kadar insanlarsınız, hayat kavgası içinde kredi çekip de ödeyemeyen insanlardan ne farkınız var?

neden kendinize ayrıcalık istiyorsunuz?