• 3 doors down un "the better life" albumunden leziz parca

i took a walk around the world to
    ease my troubled mind
    i left my body laying somewhere
    in the sands of time
    i watched the world float to the dark
    side of the moon
    i feel there is nothing i can do, yeah
    i watched the world float to the
    dark side of the moon
    after all i knew it had to be something
    to do with you
    i really don't mind what happens now and then
    as long as you'll be my friend at the end
    if i go crazy then will you still
    call me superman
    if i'm alive and well, will you be
    there holding my hand
    i'll keep you by my side with
    my super human might
    kryptonite
    you called me strong, you called me weak,
    but still your secrets i will keep
    you took for granted all the times i
    never let you down
    you stumbled in and bumped your head, if
    not for me then you would be dead
    i picked you up and put you back
    on solid ground
    call me superman
    if i'm alive and well, will you be
    there holding my hand
    i'll keep you by my side with my
    super human might
    kryptonite
    yeah!!
    call me superman
    if i'm alive and well, will you be there
    holding my hand
    i'll keep you by my side with
    my superhuman
    kryptonite
  • guitar hero'da çalıp söylemesi çok eğlenceli olan şarkı, ama aynı anda yapılmalı bu ikisi.
  • yıllar sonra rastgele denk geldiğinde, eski bir dostla karşılaşmışcasına insana mutluluk veren 3 door down şarkısı.
  • pazar sabahına nostaljik (13 sene olmuş, boru değil) ve enerjik bir giriş yapmanızı sağlayan 3 doors down şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=xpu8oajjs4k
  • arkadaşlık, dostluk olgularına superman ve kryptonite göndermeleri ile değinmeye çalışan bir harika parçadır.

brad arnold şu şekilde açıklamıştır bu şarkıyı:
    you know, i can't really think of a particular incident that inspired the song, but it's just like, i don't really like to see people put up on a pedestal a lot. "kryptonite" is saying --from [the point of view of one] person to that person looking up to him-- "if i weren't so great to you, or whatever, would you still be there for me?"

12 sene geçmiş be şarkı çıkalı ve hala eskisi gibi etkiliyor her dinlediğimde. 3 doors down'un çıkış şarkısıdır onu da belirtmek lazım. çıraklık döneminde ustalık eseri çıkarmak gibi bir şey bu bence.

bir diğer 3 doors down eseri için (bkz: it's not my time).
  • ton ve his olarak çok uymasalar da, gerek aynı yıl piyasaya çıkmış olmaları (2000), gerekse aynı mitosa gönderme yapmaları yüzünden kafamda reamonnun supergirli ile combo yapmışımdır bu şarkıyı.
  • kanimca smallville'in resmi introsundan daha basarili olan su calismada kullanilmis parcadir. gecisler, karakterlerin gelisi falan daha gaz. bu isi cikartan eleman bu degil, orijinal video silinmis bir sekilde. bulamadim, cilekleri pudra sekerine bulamadim...

edit: orijinalini buldum, cocuklar gibi mes'udum su an ! linkteki orijinalidir, takdim ederim.
  • melodisiyle gaza getiren, sözleriyle hüzünlendiren 3 doors down şarkısı. yaşlı bir süper kahramanı gördüğümüz klibinde, hiç pes etmemeyi öğütler gibidir. bazı dostlukların yıllara karşı duruşunu, güveni, mücadeleyi gözler önüne serer. yıllardır eskimeyen parçalardandır.
  • guitar hero 5 oyununda yer alan 3 doors down şarkısı. lise hayatını veya üniversite hayatının ilk yıllarını punk müzik çalarak heba etmiş gitaristlerin doğru dürüst şarkı çalma hevesiyle çalışmaya başlamaları durumunda ilk çalınan şarkılardan bir tanesidir. kolay olan nakaratı ve solosu sayesinde "ohh be punk'tan kurtuldum" diyebilmeyi sağlayabilmesi gerçekten en büyük artısıdır. şarkı genel olarak setlist'lerin ilk şarkılarından birisidir çünkü gaza getirme kapasitesi oldukça yüksektir. lakin duman ve hayko cepkin'ten öteye gidememiş lise bebeleri ilk başta şarkıya bu neymiş deselerde konserden sonra torrentten bu şarkıyı indirdiklerinde şarkının ne kadar güzel olduğunun farkına varacaklardır. sözleri bilindiği zaman eşlik edilmesi çok keyifli olan şarkının vokalleri vokalistleri kastırabilmektedir. ses aralığı geniş olup düşük sesi bir anda yükseltmek acemi vokalistleri, genellikle guitar hero oynamaya yeni başlamış gençleri, zorlamaktadır. ama sesini doğru kullanmayı bilen vokalistler tarafından seslendirildiğinde şarkı tadından yenmez. bir diğer sıkıntısı ise şarkının davulları. nota kaçırmak ritmi çok bozmasa da küçücük de olsa hızlanmalar veya yavaşlamalar şarkıyı mahvedebilir. bu nedenle üzerinde dikkatle durulmalıdır.
  • nesildaşım hisli yazar. fazla ortalıkta görünmediği için bi hoşgeldin diyeni çıkmamış. madem öyle, naber dude?
hesabın var mı? giriş yap