• her şeyi çok iyi bildiğini zanneden, bilmediği halde ısrarla ve kendinden emin bir şekilde iddia eden insana "yav he he" demene rağmen "ömö öylö döğöl böylö" diye kendi fikrini sana empoze etmeye çalışınca küfür edesim geliyor.
    kaşımı aldırmaya gittim, "sadece çıkanları alın lütfen" dedim, kadının ince almaya başladığını fark ettiğim için "inceltmiyorsunuz değil mi?" dedim kadın da "zaten kaşında dövme var canım" dedi. vay amk dediğin iyi oldu bilmiyordum ben. ben de "evet işte dövmenin üstünü almayın rica ediyorum" dedim. "alsam da boşluk kalmaz zaten merak etmeyin" dedi. uzatmadım. sonrası şöyle:
    - kaş şekliniz çok güzel ama keşke dövmeyi kıl tekniğiyle yaptırsaydınız
    -teşekkürler, zaten kıl tekniğiyle yapıldı
    - kıl tekniği değil bu.
    -peki siz öyle diyorsanız, öyledir.
    - hayır yanlış anlamayın onlar benim rakibim değil bi şey değil ama kıl tekniği farklı.
    -hanımefendi kıl tekniğini türkiye'ye getiren yere yaptırdım ve 6 yıldır yaptırıyorum. sizin fikrinizdir, saygı duyarım.
    - daha iyi yapanları gördüm.
    artık cevap vermeden kasaya gittim ve çıkarken arkamdan konuşuyordu. git kır ağzını burnunu ver eline işte.
  • - kırıklarınız var alalım mı?
    - saçımı kestireli 10 gün oldu.
    - ............
  • - aaaa dibiniz gelmiş, boyayalım isterseniz.
    - yoo dibim gelmedi.
    - beyazlar var ama bir sürü.
    - evet var, saçımı boyatmıyorum ben.
    - a a neden ki?
    - canım öyle istiyor çünkü.
    - ne gereği var, boyay...
    - çat!
  • -merabalar manikür yaptıracaktım.
    -saçlar da olacak mı?

ulan saçlarımın nesi var gebeş? neden saçımın da bir şeylere ihtiyacı olduğunu ima edip beni huzursuz ediyorsun, kuaföre azcık da rahatlamak için geliyorum beni neden geriyorsun?
  • - kaşları inceltmeyelim.
    - tabi efendim.
    - e anasını sikmişsiniz?
  • - benlik bir işiniz var mı hanımefendi?
    + hayır teşekkürler. sadece saç.
  • -saçlarınız çok kurumuşşşş!
    -saçımın yapısı öyle, sağlıksız değil.
    -bakım yapsaydık?
    -gerek yok teşekkür ederim.
    -ama çok iyi olur, bakın önce şunu süreceğiz, sonra bunu, sadece 450 tl, bıdı bıdı bıdı...

10 liralık ürünleri saçınıza sürmeye kalkışır, istemiyorum dersiniz, iyice profesyonel bir edayla:

-siz bilirsiniz, ama saçlarınız çok bakımsız (sizi bakımsız ve paçoz hissettirmeye çalışıyor koduğumun barzosu).
    -değil, ben doğal ürünlerle bakımını yapıyorum.
    -hıh!!!
  • -nasıl kesim olsun?
    -kıbrıs rum kesimi olsun.

jkfdghdfjkghjkhfd.

beğenmeyen aynaya baksın diyor tayyip erdoğan'a selam çakıyorum (bkz: avrupa birliği aynaya baksın)
  • -saçları kesmiyorum, kısaltıyorum, anlaştık mı?
    -tamam kısalt.
    -sakaldan sonra cilt bakımı, yanaklara ağda, gözlere krem, sonra masaj, en son kaşları da alıyorum, sonrasına bakarız...
    -ne sonrası olum, sonra da sikecek misin?
    -ne münasebet abi, maksat işin görülsün!
    -sikerim işini gücünü, sen saçları kes yeter.
  • +hadi saçlarını düzeltelim
    - oluuur.
    +hadi manikür yapalım
    -tamam ama ben önce kahve yapayım. karşılıklı kahve içerken yaparsın.
    +kaşların güzel, haftaya alalım.
    - tamam gelirim.
    +ayaklarını törpüleyeyim mi?
    -süper olur. ama önce bana lahmacun ısmarla, acıktım.
    +babam geldi, annem kısır yapıp yollamış.
    - aaa harika <3

kuaför kişisi abla olunca hiçbir şey istemenizi gerektirmeyen diyaloglardır. o zaten yapılması gerekeni bilir.

eğer fön vb. için ablamdan başka bir kuaföre gitmem gerekirse de hemen sorarlar;
    _ saçınızı kim kesti? çok güzel kesmiş.
    - ablam.*
hesabın var mı? giriş yap