şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankaralı plastik cerrah. bir arkadaşıma botox , gözaltı dolgusu, dudak dolgusu yaptı. kız daha evvel bir sene önce botox için gitmişti. o ara botoxun psikiyatride kullanıldığına dair bir makale okumuştu. anti depresan kullanımını yeni bırakmıştı ve yeniden depresyona girmemek için iki kaş arasına botox yaptırmaya gitti. doktoru istediği gibi yüz ifadesini bozmadan kaş arasına botox yaptı. depresyona yeniden girmedi.(daha evvel antidepresan bırakınca geri depresyonlu günlerine dönmüştü.)

  bu sene artık doktora güvendiği için yeniden gitti. doktor yüz ifadesini bozmadan yapmış işlemleri. resmen 5 yaş gençleşti.

  hacettepe ingilizce tıp üstüne dışkapı hastanesinde uzmanlığını bitirmiş. evli bir çocuk babası imiş bu bilgilere web sitesinden baktım.

  botox işini bilen ellerde yapılınca sahiden işe yarıyormuş. estetik doktoru yerine kuaföre giden hemşirelerin olduğu ülkede değeri bilinmeli iyi doktorların.

  bu bir reklam değildir. kişisel gözlem sonucudur. ne doktor beni tanır ne ben doktoru tanırım.

  edit: erkeğim, yeşillendirmeyin.
 • tunalı hilmi caddesinde muayenehanesi bulunan cerrah. botox ve dolgu işlemleri her ne kadar gözümü korkutsa da (yapılan kötü örnekler ) sözlüğü referans alarak gitmeye karar verdim. görüşme esnasında kendisine dinlenmiş bir ifade istediğimi ve yüzümdeki ifadenin değişmemesini istediğimi belirttim. öyle de oldu. çok memnun kaldım. yüzümdeki yorgun, endişeli ifade yerini dinlenmiş bir ifadeye bıraktı. kararında ve dozajında uygulamaları çok başarılı.

  edit1: kendisi aynı zamanda plastik cerrah olduğu için muayenehanesindeki videoda yer alan göğüs büyütme-küçültme ve burun ameliyatlarının before-after videoları muazzam. ilgililerine duyurulur.

  edit: bu bir reklam değildir. kişisel görüşümdür.
 • sanırım en sevdiğim doktor. zerre kibir ve ukalalık yok. daima ilgili ne istediğinizi dinliyor. işlem sonrasında da arıyor soruyor ilgileniyor. yılışık yada asılan doktorlarla hiç alakası yok saygılı ve samimi.

  3 sene evvel botox için gittiğimde tanıştık. senede bir iki kez uğruyorum. illa işlem için değil muhabbete çayını içmeye de uğradığım iyi insan.

  kendisi hakkında ilk araştırma yapmaya başladığımda tanışmıyorduk ve tunalı'da bir doktor aranıyordum. tek tek doktorlara dair hastaları ne demiş okudum.(google search) kubilay hocaya dair hiç bir negatif girdi bulamadım. kendisi beni nasıl buldunuz diye sorduğunda bunu anlatmıştım. çok güldü ve akıllıca bulmuştu.o vakitler başka bir klinikte çalışıyordu artık kendi muayehanesi var.

  zaman içinde bende botox ve dolgu işlemlerini denedik. ifademi beni bozmadan kendi yüzümü daha dingin ve mutlu gösteriyor.istediğimde bu idi zaten. annemi bir kaç sene evvel kanser nedeniyle kaybetmiştim. hayatımın en büyük travması idi sanırım. feci üzgün ve mutsuzdum. depresyonum geçmeye ve ölümü kabullenmeye başlayınca o süreçte ne kadar yıprandığımı aynada kendimi tanıyamadığımı farkettim.

  beni mutlu göstrerebilir misiniz dedim :) kaş arası yapılan botox un depresyona iyi geldiğini okumuştum. antidepresanları yeni bırakıyordum.

  bana iyi hissettirdi. hem işlemdeki doğallık hem ilgi ve doktora hissettiğim güven ile iyi hissettim.

  tabi arkadaşlarımda sonuca bayıldılar. kankam da 3 tane benini aldırdı. ikisi yüzünde idi iz bile kalmadı.

  bir doktora güvenebilmek çok önemli bir şey ben kendisine sonsuz güveniyorum.