• dünkü ümit özdağ röpörtajında iticiliği ve saygısız sorularıyla dikkatimi çeken sözde gazeteci. adını az önce sözlükten öğrendim. öğrenmesem de olurmuş.
  • ümit özdağ sayesinde adını öğrendiğim bir şey. bu sivri dil gerçekleri öğrenme falan değil. bildiğin karalama kampanyası. konuşma arasında cevabı alınmış soruyu soran, yeni oluşmuş siyasi hareket temsilcisine alpaslan türkeş fetullah gülen resimlerini soran biri. fetöyle olan resimleri sorulacak çok kişi hala hayatta. çağır sor.
  • denk geldi izledim.
    kadını da hayatımda ilk kez gördüm.
    ümit özdağ ile de işim olmaz bu arada...

ama o nasıl bir üsluptur, o nasıl bir kezbanlıktır, nasıl bir hadsizliktir?
    üstüne gitmeye çalıştı olmadı, bel altından vurmaya çalıştı olmadı,
    kıvırdı da kıvırdı.

ümit hocanın sabrına hayran oldum.
    ben olsam, ''sen ne diyon lan salak kadın'' der kalkar giderim.
    demek siyasetçi olmak böyle bir şey...
    bu tip insanlara bile tahammül etmek zorunda kalıyorsun.
    gerçi yıllarca devlet bahçeli'ye katlanmış adama kübra çerez kalır ya...
  • üslupsuzluğu rahatlık ve kendine güven zanneden bir nesil yetiştirdik maalesef. balık çok baştan koktu artık düzelmesei zor
  • medyanın sansür uyguladığı ve kendisini ifâde etme şansı bulamayan akşener-özdağ partisini bitirmek için özdağ'a operasyon yapmaya çalışan ama özdağ'ın kendisinden emin, soğukkanlı, özgüvenli cevapları yüzünden istediğini alamayan, istediğini alamadıkça saygısızlaşan kadın. el hareketleri falan sinir bozucu. gazeteci röportaj yaptığı kişiye, aleyhindeki görüşleri/iddiaları da kapsamak için şeytanın avukatı gibi soru sorar ama karşısındaki kişinin her cevabını şeytanın avukatı gibi yorumlamaz. haberturk sunucu istihdam ederken sinir bozuculuk gibi bir kriter belirlemiş olmalı. balçiçek'i, ece'si, kübra'sı hep aynı.
  • ümit özdağ röportajı ile ilk defa tanıdığım gazeteci. ilk programı mı başkaları var mı bilmiyorum fakat kendisinde pek sorun görmedim, hatta donanımlı buldum. söz cumhuriyet’i kuran ilk meclis’e geldiğinde ikinci meclis’e atıf yapabilmek için program öncesi ders çalışmak yetmez, birikim gerekir. antipatikliği de programın formatı olarak göründü gözüme, hiç de fena deşmedi, böyle bakınca başarılı buldum kendisini. başka programlarda da tavrı bu ise “olmuş” derim, bir süleyman soylu konuk olsun mesela? çağırdıklarına kullandığı üslup programın formatı desek de çağırdıklarından değil, çağıramadıklarından türk medyasının acziyeti yine ortaya çıkar.

ideal parti tasarımım, bütün ağır topların*** süleyman servet sazak’ın altında toplanması idi, sağlık olsun.
  • alaycı, terbiyesizce sorular sormayı gazetecilik olarak öğrenmiş kişidir. acilen fakültenin 1. sınıfından tekrar alması gerekiyor. bir parantez de bunu derslerden geçen hocalara gelsin.
    terbiye sınırlarını aşan, beden dilini zerre hakim olamayan bir kadın çıkmış verilen görevi oynamaya çalışmıştır. sözde parti kuruluşu ile ilgili bir röportaj ancak tamamen kişisel sorular ve bel altı vurma çabaları ile geçen bir program olmuştur.
    amacına ulaşamadığını en son sorduğu rezil soruyla belli etti. yukarıda da bir suserın dediği gibi ümit özdağ bu gazetecimsiyi kitap ayrıcı olarak kullanmadıysa efendiliğindendir.
  • en az nagehan alci kadar çiğ, sevilay kadar da sevilmesi imkansiz yeni nesil agresif, hirs kupu televizyon sahsiyeti. cesaret ile edepsizligi, ozguven ile yilisikligi karistiran, elindeki tutam tutam notlara ragmen cahil cuheyla konusup duran trajik ekran karakteri.
  • karşısındaki kişinin sözünü dinlemeyi bilmeyen bu şahıs nasıl oluyor da oldukça izlenen bir haber kanalında program yapabiliyor? bu kanalın yöneticileri şunu bilsin ki özdağ gibi nezaket timsali bir ismi yarın bulamadığınızda ekran önüne çıkardığınız bu saygısız şahıs mülakat yaptığı kimselerden fena laflar yiyecek. tabii tartışma çıksın da reytingimiz artsın diyor olabilirsiniz ancak böyle isimlerle uzun vadede bir şeyler kazanacağınızı zannediyorsanız fena halde yanılıyorsunuz.
  • dozajını ayarlayamadığı ve salak salak el hareketlerinin eşlik ettiği sorularını iktidar mensuplarına da sormasını bekliyorum ama bu beklemenin aptalca olduğunuda biliyorum . belki bu ilk programının gazıyla afalladığını düşünerek hüsnü zan ediyorum kendisine şimdilik. görücez bakalım hızlı bir reisçinin karşısında kendisini
hesabın var mı? giriş yap