• bir kaç yıla kalmaz diğer televizyon kanallarına da yayılması muhtemel olan dini yarışmalar furyasının birincisidir. kamu hizmeti vermesi gerekirken günümüz türkiyesinde siyasal islamın arka bahçesi haline gelen, bir zamanlar ise umut dolu çocukluğumuzun trtsinde yayınlanacaktır.
  • yarışmaya bir tek erkekler katılabiliyormuş ne yazık ki.

herhalde kız öğrencilerin hafız kapışması videosu izlenmiş (bkz: kız öğrencilerin ibretlik hafızlık kapışması)

cumhuriyet'ten tayfun atay'ın konu ile ilgili yazısı
  • keşke okumakla kalmasalar da içeriği yorumlasalardı, medeniyet çerçevesinde...
  • tutmaz.
    oruç sevişerek açılır mı diye soru sorsan hatipoğluna, bak o tutar.
  • şaka sanmıştım ama, gerçekten gerçekmiş, şu an karşımda görünce anladım..

seyirciler puan veriyor falan.. jüri puan vermeden önce heyecan artırıcı bir fon müziği giriyor..

epey enteresan..

merak ettiğim, biz bu yarışmayı izleyebilmek için abdest falan alacak mıyız hocalarım? şortla izleyebilir miyim misal?
  • az önce denk geldim yaklaşık yarım saat izledim, olurmu olmaz mı tuhaf mı değil mi anlayamadım. bir yanda kuranı kerimimiz bir yanda bildiğin popstar, o ses türkiye vb. programlarda ki gibi düzenek, üç tane orta yaş ve üstü juri, yarışmacıyı belli uslüplar kullana kullana yadırgayıp, eleştirip yada erip değerlendiriyorlar. arkada ise kim bir milyon ister programında ki gibi seyirci oylaması felan var. valla dediğim gibi iyi mi kötü mü anlamıyorum ama tuhaf. birde juri puan verirken 72, 78, 83 gibi puanlar veriyor. nedir bu küsüratlar? 80 yerine 78 verdim çünkü bir harf atladın, boğazını titretmedin o yüzden 2 puan ordan gitti vs. ya tövbe yarabbim bizi günaha sokacaklar. neyse sustum.
  • birilerini başlamadan fena rahatsız etmiş trt'nin yeni yarışması.
  • yetenek sizsiniz formatlı üç hocanın ve seyircilerin yarışmacıların tilavet performanslarını puanladıkları, trt 1'de yayınlanan yarışma.

şatafatlı bir prodüksiyon ve rekabetçi bir sistemin islam diniyle ne kadar bağdaştığını da düşünmek, tartışmak gerekir.

edit: hacı ali abiyi de unutmamak gerekir, programa renk katmakta kendisi.
  • ayıla bayıla izlediğim program. bazı yarışmacıların okumalarına ağlayarak ancak huşu içinde eşlik ediyorum. jürisi de çok muhabbet şinas insanlar, söylediklerini dinlemek keyif veriyor. ayrıca karizmatikler de. ramazana ne kadar uygun olmuş bu program. akıl edenlere bravo...
  • arapça sevdalısı bir kitleye her ramazan akşamı orgazm yaşatmayı hedefleyen, şahan gökbakar skecinden çıkmış tiplerin yer aldığı, inandıkları dine de zıt şekilde inanılmaz gösterişli bir yapım.

yok o harf böyleymiş, şu harf şöyleymiş. ne dedi cem yılmaz? "turist de, turist."
hesabın var mı? giriş yap