• merakımdan soruyorum, bu başlıkta almanca, fransızca, ingilizce konuşuluyor da, neden kürtçe konuşuyoruz dediklerinde "hav hav " gibi iğrenç entryler giriyorsunuz?
  • quzé keré nedir arkadaşlar, kuzey kore mi?
  • kürt sorununun önümüzdeki en azından 20 yıl daha bitmeyeceğini gösteren başlık.
  • jîn jîne kûllik bave teye

kürtçe bilmiyorum tek bildiğim cümle bu ama afilli cümle.

edit: ulan başlığa baktım rezilsiniz. ne güzel espri yapar, yeni bir şeyler öğreniriz dedim. bir sürü dalga geçen ırkçı entry. gerçekten psikolojik sorunlarınız var. bir dile bile katlanamiyorsunuz. ingilizce, fransizca yazalım deseler şov yaparsınız ama? dibinizde yaşayan binlerce kürt var bu katlanmazlik ne?
  • diğer kürtler ile ilgili başlıklar gibi gerizekalı turnusolü başlığına evrilmiş yine.
    bir ırktan nefret etmenin ismine bile tahammül edememenin ne kadarda aptalca birşey olduğunu bilmeyen, olgunlaşmamış, zeka yaşı evde ailesinden duyduğu siyasi olayları ertesi gün mahallede arkadaşlarına kendi düşüncesiymiş gibi anlatan çocuk kadar olan, insanlıktan zerre kadar nasibini almamış hayvan altı varlıkları sözlükte ifşa eden başlık.

engelle geç
  • dillerden niye korkar ki insan?

kötüsünüz.
  • anası babası bunların memleketinde kamu hizmeti yapıyormuş, ondan hav hav dermiş miş. anan babanın kamu hizmeti yaptığı yer bu ülke toprakları değil mi? değilse ne işi var ananın babanın orada? ananın babanın orada bulunması lütuf mu?
    bu ülkenin bölücüleri sizsiniz siz. kafada bölmüşsünüz memleketi. insanların dilleriyle alay edip faşistliğinizi kusarak ne bok olduğunuzu ortaya koyuyorsunuz.
    edit: yazım yanlışı
    edit; neden hav hav yazdığını övünerek yazan mal değneği entrysini silmiş. bu entry kalsın.
  • (bkz: siwar hatın peya çun)

genelde düşmanlara söylenir. atlı geldiler yaya gittiler anlamına gelir.

(bkz: aqıle sıvık bare gırane)

burda da aklı hafif olanın yükünün ağır olacağını söyler.

biraz daha atasözü gibisinden oldu bunlar. fakat replik olarak da kullanılır çoğu zaman.
  • ni zaman didim hacı?
hesabın var mı? giriş yap