• dün konserde "umarız yabancı grupların yerini doldurabilmişizdir," gibi bi şey dedi. sitem sezdim, yanlış sezdiysem eyvallah, doğru sezdiysem yabancı grupların yerini doldurmak için orada değilsiniz, jakuzi'yi doldurmak için oradasınız. hava kararınca çalmak istiyorsanız yabancı grupların yaptığını yapabilirseniz yaparsınız, basit. şartlar gereği 100-0 geriden başlıyorsunuz da yabancı grupların bu durumla bir ilgisi yok, tepkinizi 100 gol yediren mekanizmaya gösterin.

yetkili bi abiye benziyo, başarılar.
  • beşşar esed'a benzeyen jakuzi'nin solisti ve müzisyen insan.
  • beşar esad + paul dano birlikteliğinden doğan insan.
  • sesi bana (bkz: metin milli)'nin sesini andiriyor.
  • sesini ibrahim tatlıses grubundan ibo'ya benzettğim adam.
  • bir akşamüstü evde otururken, tesadüfi bir şekilde karşılaşılıp dinlenilmeye başlanan şarkının sesidir kendisi. ilk duyduğumda joy division'a benzettim tınıları, vokali de ian curtis'e benzetmiş oluyorum haliyle. peki benziyor mu? koca bir saçmalıkı 163. dinleyişimden sonra çok da benzemediğine kanaat getirdim.

şu an jakuzinin vokali, daha önce peygamber vitesiprojesi içerinde yer almış- ki halihazırda oluşumun külliyatı kutay bey'e ait- aynı zamanda marmara üniversitesi heykel mezunuymuş.

kendisinin yaptığı işler bende şu duyguları uyandırıyor: mesela ben, geçmişte yazdığım şiir ve yazıları arkadaşlarıma okuturdum, güzel diyemeyecekleri kadar ilginç bulurlardı, tam olarak anlamlandıramadıkları için kötü de diyemezlerdi, bu adamın yaptıkları da böyle bence. dinleyince "ovvv muazzam" diyemiyorsun ama kötü olmadığı da gün gibi ortada.

kutay efendi bir projenin misyonunu tamamlayınca evrene salınması gerektiğine inanıyor olmalı ki, çok da uzun sürmeyen bir aralıkta farklı isimlerde iki grupla ve birbirinin devamı olmayan tarzlarda müzik yapmış. sonuna kadar destekliyorum ve artık hiçbir şeye benzetmeye çalışmıyorum.*

peygamber vitesine dahilken dinlemiştim ilkin ama aklımda yer etmemiş, jakuzi'yi bana daha bir hitap eder buldum. yavaş yavaş evrildiği hali ile hem kendini hem de dinleyicisini bulacağını düşünüyorum.

klipleri ise bambaşka bir dünya. koca bir saçmalık şarkısının klibinde paralel evrenin kapısını aralıyor, bir düşmanım var'da ise paralel evrenler arası seyahat ediyor. bir kutay berberde otururken, diğeri metal grup solistliği yapıyor, bir diğeri finans dünyasına yeni giriş yapmış bir broker, biri star wars'ta bir karakter vs. algılamak istediğiniz gibi algılıyorsunuz ama adamın muhtemelen anlatmaya çalıştığı bambaşka bir şey var, bizim şarkılarımız ve kliplerimizden çıkarmaya çalıştığınız her bir anlam "koca bir saçmalık"

saygı duyuyoruz.
  • arkadaşları tarafından sürekli baltalanmış, kazık yemiş, hevesi kırılmış biri gibi hissetiğim jakuzi solisti.

kutay bey kardeşim seni anlıyorum.
  • sesini sisters of mercy grubunun vokali andrew eldritch'inkine benzettiğim adam.
    şuradan buyrun.
  • son dönem türkçe dinlenebilir en iyi müzigi üreten jakuzi grubunun vokalisti. dinledikçe sesimi ona benzettim, kelimelerim değişti. şu an iş yerinde sürekli "pekala" diyorum. böyle bass sesle; "pekala gidebilirsin, pekala kalabilirsin".
  • jakuzi'nin farklı bir tarzı olan solisti. tesadüfen denk gelip çok beğenmiştim ve ilk dinlediğim şarkıları sanırım bir düşmanım var'dı. yaşlı biri söylüyor zannetmiştim ama söyleyen yakışıklı genç bir beyefendiymiş. tabi bu türe pek aşina olmasam da albümlerine falan bakınca başka şarkılarının da güzel olduğunu ve güzel işler çıkaran güzel bir grup olduğunu fark ettim.

önyargılı biri değilseniz ve yeni güzel tatlı müzikler arıyorsanız tavsiye ederim. sözleri, müzikleri ve klipleri sıradışı olduğunu söyleyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap