• --- spoiler ---

ferhat'ın kuzeye takmasının farklı bir nedeni olması gerektiğini biraz geç fark edip bunu üzerine çalışan senaristler düşünürler düşünürler, lan çok abarttık buna bir kılıf bulalım derler ama çok kısa bir zamanda bu kılıfı oturtamadıkları için ferhat'ın gizli odasını yaratırlar, evet biraz doğru yola girmişlerdir, gizem kokusu merak uyandırma falan tamam ama yaratıcılıkları bir yerde iflas eder, işin içinden çıkamazlar, bir adam en çok neden kızar diye düşünüp ferhatın takımları aldırırlar.

kuzey bunu açıkladığında şaka herhalde diye düşündüm, komedi dizisi değil ki bu, ama senaristler yeni birşey deniyor, şimdi kuzey şaka yaptım şaka yaptım diye kalkıp oynamaya başlayacak. bak valla buna inandım.

komik hakkaten.

ha tabi ferhatın odası da gümler, orayı dizide görüldüğü gibi saçmalığın daniskası bir şekilde bağlarlar, oldu da bitti maşallah.

--- spoiler ---
  • kuzey'in "delikanlı" rolü yukarı doğru bir ivme gösteriyor... dikkat edilirse her hafta kolları bedeninden 1 cm daha aralanıyor, diziyi harmandalı ile noktalayacağını düşünüyorum.

diziyi beğeniyor, kuzey&cemre unlimited bir final bekliyorum.
  • ara sıra gerçekten etkileyici sahnelere sahip dizi.

--- spoiler ---

beni etkileyen sahneler %90 cemre'li sahneler oluyor. daha önceki bölümlerde karaoke sahnesi ve dün akşam annesinin üzerine gelmesi ile kuzey'i sevdiğini kabullendiği ve belki de ilk defa sevgisini yüksek sesle söyleyebildiği sahne şimdiye kadar çekilenlerin en iysiydi diyebilirim.

--- spoiler ---

zeynep'e de iki/üç çift lafım var;
    sakın ağlama, inandırıcı olmuyor.
    babana bağırıp durma, adam haklı.
    bence milano'ya geri dön, valla bak.
  • - bu iş çük kesme işi değil, ferhatla olayınız ne?
    + annesini pavyona satmıştım kardeş, yanlış anlama kendimi savundum
    - ohaaaaaaa be senarist kard... pardon kuzey kardo
  • cemre'nin bütün twitter mesajları unutulmayan kezban sözleri'ne örnektir.
  • cemre'nin etfaye direkli bir evde oturması gereken dizi.

- kuzey'in telefonu kapalı
    + kayarak iniyorum. bzzzzzzzzt
  • son bölümünü burak aksak'ın yazdığından şüphelendiğim dizidir.
  • --- spoiler ---

amaaaan aylarca senaristlerin beynini yediniz bu ferhat niye taktı kuzey'e, niye ki, neden yani, nolmuş ki, ya ama çok saçma da bilmem ne de.. senaristlerden sözlüğe tokat gibi cevap gelmiş:

(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

bulaşmayın artık ya, takılsınlar kafalarına göre. bu arada siz de ne pismişsiniz senarist ablalar, ağzımı bozdurdunuz bana da. peh!

--- spoiler ---
  • lan gerçek hayatta kuzey gibi tiplere (karekter ve tip olarak) en kıro kızlar bile bakmaz lan.

aynalı tahir hakkaten delikanlıydı tip yoktu ama, bunda tip var karekter sıfır.

aynalı tahiri izlemedim haa yanlış anlaşılmasın lafın gelişi didim.
  • selam gene ben. konumuz yine zeynep.

bu zeynep kizimiz ali'ye cemrenin arkasindan 'uff o mu ya gene :-(' hem de yanindayken 'cemre git istersen' diyip trip atiyor, ustune ustluk (ya da oncesinde de) uzerine yuruyor ozel anlarini bozdu, sen var beni kiskanmak diye. sonrasinda da babacigiyla olan 'ama ben italyada yasarken yalniz yasadim taam mi' temali kavgada cikip 'cemrecim sana geldim saril bana bi sure sizde kalicam ben:'(' diyor. bu mu simdi karakterli kiz? gozlerini kirpistirip, agzini sapirdatip 'cokozurdilerimbenoyledemekistememistim' diyince bir anda ictenliginin alasini gosteriyor oyle mi?

ben ki eger bilsem erkek arkadasima asik bir kiz var ve baya baya sinir oluyorum varligina, hem ustune usluk madem italyalarda da yasadim, basimin caresine bakmayi biliyorum yani, hep bir 'su olursa boyle yaparim senaryolarim var' -mecburen. hem isim gucum de yerinde gozumuze sokuldugu gibi, defilelere gidiyorum, hatta defilelerim de oluyor. alirim cantami ya erkek arkadasima giderim (ya da o ne la kuzeye mi bakarim) ya da bastiririm parayi duzgun bir otelde kalirim, doyasiya aglarim, dusumu alirim, ustune dusta aglarim, yataga kendimi atarim her bir kliseyi istedigim gibi yasarim arkadas. en azindan tenezzul etmem sevgilime asik olan bir kizin evine gidip 'canims beni iceri al' diye. ama tabiyki ne yurtdisinda yasadim ne de sevgilime yazan/asik olan bir kizla muhattabim oldu.

(bkz: dizileri gercek sanmak)
hesabın var mı? giriş yap