• kıbrıs müdahalesi ne kadar haklıysa, resmi olarak böyle bir ülkenin kurulması türkiye'nin elini zayıflatmış, başına bin tane diplomatik iş açmıştır.

"birleşik kıbrıs'tan yanayız, ama bu rezilliğe bi son verin" demeyi becerseydik keşke.

edit: bu kroluk da ab, yunanistan'ın nato'ya geri alınması, avrupa ülkelerinin türkiye'ye vize uygulamaya başlaması gibi 10'larca rezillik gibi 12 eylül cuntasının eseridir.
    adamlar öldü gitti türkiye'ye verdikleri zarar daha 100 sene sürecek.
  • uluslararasi statusunu gectim, millet kitalararasi balistik fuzelerle oynarken kibris icin hala jeopolitik konumu bakmindan onemlidir diyen bi takim acaipler var. ingiliz gemileri adanin guneyine bir gormeden gece gizlice gelerek saklanacak ve bize bomba atacaklar, bi de ustune tarattirmali, biz de sok tabi.

tanim da yapayim ayip olmasin, turkiye'nin 74'ten beri adada isgalci devlet konumunda israr ettigi, halkinin ise ne tam turk, ne tam rum, aslinda tumunun kibrisli oldugu gercegini kimsenin kabullenmek istemedigi, bolunmus bir baskente sahip abeslikler adasinin kuzeyindeki cumhuriyettir.
  • türkiye türklerini sevmeyen sözde yavru vatan ingilizlerin sözü bizden fazla geçer oralarda. neyse açtırmayın ağzımı daha fazla
  • az tatile gitmedim. güzel yerdir. özellikle girne.
  • içerisinde bulunduğu adada rum ırkı yaşadığı ve yunanistan bayrağı dalgalandığı sürece türk askerinin ve türkiye cumhuriyeti'nin daima var olmak zorunda olduğu küçük cumhuriyet. bu enosisçi rum pezevenklerin ne zulümler yaptığı açık açık ortadayken, suçsuz günahsız bir sürü insanın kanlarını tarih tek tek yazmisken, gelip yok türkiye şöyle yaptı, müdahale böyle işgal gibi oldu diye sallayan bebelerin varlığı da tabii ki şaşırtmadı. çünkü lumpen her yerde lumpen...

üstte bir yazarın dediği gibi halkın türkiye'yi sevmemesinin sebebi pimi çekilmiş bomba gibi etrafta dolaşan at hırsızı kılıklı erat ve fuhuşçu tayfa yüzündendir. ben de bulunduğum süre zarfında konuştuğum hiç kimseden düşmanca bir tavır görmedim. tipinizden asker olduğunuz anlaşıldığı için insanlar önyargılı davranıyorlar haliyle... ayrıca bakınız; barbarlık müzesi.
  • ülkede bugün yoğun bir sağanak yağmur var ve ileriki günlerde de devam edeceği söyleniyor. mersin'de okullar tatil edilmiş. burada da olması muhtemel.

edit: dmbx in düzeltmesi ile güncelliyorum: okullar da tatil edilmiş.
  • yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle özellikle dağdan gelen suların yarattığı sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan defacto ülke.

maalesef kesinleşmiş olan gencecik 4 can kaybı ve epey yüklü miktarda maddi zarar var.

ilk ve orta dereceli okullar ve bazı üniversiteler perşembe ve cuma günlerinde tatil edildi.
  • girne merkez dışında pek bi numara yok .hani türkiye gibi değil. yemek pahalı fakat içki ucuz.ayrıyetten kumarhaneye giriş içerde yemek içmek bedava
  • zamanında sağlam bir yağışına benim de şahit olduğum yavruvatan. öyle ki kurumuş bir dere birkaç saatlik yağışın ardından tam bir hafta gürül gürül akmıştı. öyle de garip bir havzaydi temas hattı. havası sıcağı meşhurdur kıbrıs'ın ama yağmuru bir geldi mi muson yağmurları yağıyor sanır insan.
  • türkiye deniz kuvvetleri komutanlığı tarafından tc dışişleri bakanlığı'na sunulan öneride, türkiye'nin kktc'de uygun bir mevkide deniz üssü kurması gerektiği belirtilmiş ve hatta bu yönde hızla çalışmalara başlanmış.

http://www.kibrispostasi.com/…-deniz-ussu-kurulmasi

https://www.amerikaninsesi.com/…gergin/4689397.html
hesabın var mı? giriş yap