• adile nasit patentli bir terim . tekil hali kuzucuktur .
    benim gibi sirin akilli uslu minik cocuklara soylenirdi...
    eer sutunu icip, dislerini fircalayip zamaninda yatmassan uslu durmas yaramaslik yaparsan soz dinnemessen sen bi kuzucuk diil anca bi kurtcuk (bkz: kurtcuk) olabilirsin ...
  • bizim müdürün lise sona gelmi$ insanlara hala süledigi bi laf
  • adile nasitin en sevdigi, ve en guzel soyledigi hitapti. masal kasetleri vardi adile nasitin; masalin sonunda ogut verirken kullanirdi bu kalibi. ufaktik tabii o zamanlar; tasasizdik. neyse.
  • ismi safiye çoban olan ilkokul hocalarinin esprili (!) bir sekilde ögrencilerine sarfettikleri hitap sözü.
  • adile naşit'in akşam haberlerinden önce bizim neslimize hitap biçimi. ardından o gün yaramazlık yapan ve aferin alan çocukların isim listesi gelirdi. ne çok beklerdim sillythecat desin diye o gün yaramazlık yapmayan çocukların listesinde. hatırladığım en eski çocuk programıdır. yeri hep çok ayrıdır adile hanım teyzenin bu yüzden...
  • bugün hepsi koyun hatta bir adım ileri gidip dana yahut öküz olmuştur.
  • aynı isimli, başrollerini adile naşit ve münir özkul' un oynadığı, 86 yılına ait tırt bir film de mevcuttur. sanırım o dönemdeki vhs film furyasının ürünüdür.

https://youtu.be/6vk38a2bive?si=yrgjwjqymnh-tkgs

ortaya karışık karakterler ne idüğü belirsiz bir, komedi ve olmadık dram öğeleri içermektedir. 1980 darbesi sonrası muhafazakar-yiyici yönetimlerin etkisinden olacak yer yer dini öğelerle de süslenmiştir. kuzucuk mottosunun hakkını vermek için filme 4-5 tane çocuk da serpiştirilmiştir.

filmin jönü film çekildiği dönemde 50 yaşında olup en az 60 yaşında gösteren yıldırım gencer' dir.
hesabın var mı? giriş yap