şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 yıl sonra adını bile duymayacağımız bir firma.
 • amerika'da network marketing sisteminde faaliyet göstermiş 40 networker'ın görüşleri alınarak, network sisteminde başarısız olan firmaların deneyimlerinden faydalanarak tasarlanmış kusursuz bir firmadır kendisi.

  tüm dünyada 3 adet ürünle boy gösterme cesaretini 57 ülkede başarı yakalayarak ürünlerinin kalitesini gayet iyi bir şekilde ispatlamıştır. ülkemizde hiç gerçeği yansıtmayan 09.01.2014 tarihli hürriyet gazetesinde çıkan "alaska'dan ithal saadet" haberine mehkeme kararıyla tekzip çıkartmıştır kendileri....

  (bkz: https://www.facebook.com/kyaniteamrobust)
 • 4 senede cirosunu 125 katına çıkarıp 2013'de 509 milyon dolar ciro elde eden ve 2023 sonunda 15 milyar dolar ciro bekleyen şirket. sanırım şirket kuranla ya da bu işten biraz anlayanlar bunun ne demek olduğunu kavrayabilirler.

  saadet zinciri diyenler için, amerika'da saadet zinciri yapan bir kişi bernard madoff'a bakmalarını daha sonra kyani şirket kurucularına bakmalarını rica ediyorum.

  ayrıca saadet zincirinde ürün yoktur.

  insanları kandırmak demek onlara olmayacak bir şeyin olacağını söyleyerek paralarını almaktır. karşılığında hiçbir şey vermemektir. yüklü bir yatırım yapmalarını söylemek ve belki bunu her ay yaptırmaktır.

  fakat burada karşılığında ürün alacaksanız para veriyorsunuz. onun dışında kota doldurmak zorunluluğu olmadığı için ve hatta kota denen şeyi kaldırdıkları için siz hiçbir şekilde para vermek zorunluluğunda değilsiniz. peki sizden para talep etmeyen, çalışırsan, vizyonu görebilirsen, eğitimlerini alırsan ve kişisel gelişimine önem verirsen para kazanmanı garanti ediyorum diyen bir şirket sizi nasıl dolandırabilir? ben bulamadım.

  dolandırıldım diyen bir iki kişiye sordum cevap alamadım.

  titan, saadet zinciri diyenlere sordum. cevap alamadım.

  network marketing çok berbat bir pazarlama ve kazanç sistemi değil belki. yalnızca nm adı altında dolandırıcılık yapıldığı için beynimizde bu şekilde kodlanmış. fakat kyani'de bu sistemin kötülükleri düzeltilerek tamamen verilen emeğe karşılık bir kazanç planı yapılarak bizlere sunulmuştur. next generation marketing denilme sebebi de budur.

  piramit diyenler için yalnızca bir video paylaşıyorum.
  its a pyramid scheme
 • bugün trende yanımda oturan eleman bu organizasyonun bir üyesi idi. yöneticilerine zehir zemberek ve imla hataları ile dolu bir mail atıyordu. kyani adını da orada gördüm. içerisinde hiç iyi olaylar dönmüyor mailden okuduğum kadarı ile (evet yaptığım çok ayıp). uzak durulası.
 • saadet zinciri midir yoksa masum bir network marketing midir orasini bilmesem de urunlerini bir de abbas amca'dan dinleyelim:

  https://www.youtube.com/watch?v=ylkzvhru8ou
 • öncelikle ürünlerine çok güvendiği vurgulanan, network marketing üzerinden satış yapan firma. hayır benim merak ettiğim, ürünleriniz bu kadar iyiyse neden raflarda satmıyorsunuz?
 • 2008'den beri görmediğim üniversiteden sınıf arkadaşım az önce facebook'tan yazmaya başladı. ilk yazdığı şey;

  "selam kardeş senin avrupa ayağın güçlü kyani.net yapsana güzel getirisi var"

  önce buradaki yazanları ve videoları falan izledim :) kafamda zaten bir şekil aldı.

  benzer bir olayı mega holding'te de yaşamıştım. #47199661

  aynısı olacak hissi çok kuvvetli. dur bakalım ne olacak. 7-8 yıl sonra gelen selamdan da hayır gelmez ama.

  hayırlısı

  edit: mega holdings misiniz lan sen diye sorduğum soruya gelen cevap aşağıdadır;

  cevap: mega holding gibi değil. 3 ürünü var ; omega , vitamin,nitro... sistemide şu şekilde : 1895 tl lik üyelik paketiyle distiribitör oluyorsun sonra bu firma sana ürünleri gönderiyor diyorki 16 kişiye 1 haftalık kullanacağı şekilde hediye et. bu kişilerden 3 kişiyi 1895 tl lik paketlere üye et. üye ettiğin vakit 1 ay içinde ben sana 650$ dolar veriyorum bonus... bu şekilde her kayıt ettiğin kişiler 3 er kişi getirdiği taktirde kademe atlayarak kıdemin yükseliyor. tam anlamıyla öğrenmek istersen sunumlar oluyor katılabilirsin. sadece bir id ile dünya'nın her tarafına üye kazandırabiliyorsun.

  copy-paste yapmış belli. neyse daha fazla devam edemiycem. az biraz dalga geçip kapatırım. iyi akşamlar. uzak durun bence de.
 • bir arkadaşım vasıtasıyla adını duyduğum ve kafamda çelişkili sorular barındıran oluşum. sunum içerisinde nedense ürün satışındna ziyade kişi satışını, altına ekip kurmanı ve her kişinin altına 3 kişi ekleyerek çoğalmanı sağlayan. bu kattığın kişilerin satışlarından veya sisteme üye olmalarından para kazanmanı sağlayan bir oluşum.

  çevrede kimse ürünlerini kullanmıyor, satılan veya faydasını gösteren bir ürün yok, ama sistemde olanlar hep birbirlerinin başarısını söyleyip duruyorlar.

  ilk başlangıç için sizden 1895 tl 5 aylık paket alarak distribütör olmanızı, eğer 1 ay içerisinde altınıza 3 kişi eklerseniz ve takip eden aylar içerisinde de ekledikleriniz de 3 kişi ekler ise o zaman verdiğiniz parayı şu anki kur üzerinden çıkarabildiğiniz bir sistem.

  kafamdaki deli sorular:
  1- ülkesel kullanım oranlarını ve satış cirolarını sordum, cevap yok. bunun yerine beni pazar günü uzun bir toplantıya çağırıyorlar
  2- kullanıcılar ile ilgili yorumlar var mı? hayır yok
  3- bu bir vitamin, ya da onların söylediği şekilde, ek besin hapları. peki o zaman yan etkileri nelerdir? yapılan araştırmalar var mı? yok
  4- bu kadar sunum içerisinde neden ürün sadece 5 dak. anlatılıyor. genelde hep insanların satış başarıları veya kim ne kadar zamanda ne kazanmış, ne olmuş kriterleri anlatılıyor. bu işte ekip kurma işi, bu kişiler çok başarılı oldukları içinmiş.

  neyse, bu pazar gidip konuşacağız bakalım. tatmin edecekler mi? belki sonra editlerim.

  edit: evet birçok kişi merak ediyor son durumu söyleyeyim. ikna olmadım. sebepleri de aşağıda sıralıyorum.

  - bu bir satış organizasyonu ise neden insan bulmaya çalışıyoruz da ürün satmaya çalışmıyoruz. buradaki tezatlık nedir? cevap: bu bir network marketing amacımız bu yolla çok daha fazla kişiye ulaşmak. yani senin çevreni kullanarak, sende bulduğun kişilerin çevresini iyi kullanarak kazanacaksın. kısaca sisteme ilk giren kazanır.

  - ürünler bu kadar iyi ise, satış için neden internet, eczaneler veya diğer oluşumlar kullanılmıyor. cevap: bu oluşumun amacı network marketing. ürüne sahip olmak için satıcısı olmanız gerekiyor. kullanım sıklığına bakınca da en çok satıcı olanlar kullanıyor. neden? çünkü ilk seferde 3 aylık paket alıyorlar bir daha da almıyorlar.

  - en çok kazanan kişilerin kaç yıldır sistemde olduğunu ve o dönemde kaç kişinin sisteme kayıtlı olduğunu iletebilir misiniz? cevap: bu olulum 2012 yılının sonunda aktif hale geldi ve şu an en çok kazananlar bu oluşuma ilk 10-20 bin içerisinde girenler. peki neden bu kadar kazanıyorlar. aktif hat dedikleri senin altına gelecek olan 3 hattın da doğru bir şekilde akıcı olarak çalışması, yani bir ülkeden diğer ülkeye geçen transferlerde yukarı doğru hatları aktifleştiriyor ve daha çok kazandıyor. yine söylüyorum satış var mı? cevap yok.

  bu cevaplara göre zaten bir satışçı olarak çevremi, dostlarımı, arkadaşlarımı satmamak için bu oluşum içerisinde yer almadım. almayı da düşünmüyorum.
 • geçenlerde gittim dinledim
  -biri petrol öteki tarım zengini 2 insan birleşiyor ve diyorlar ki günümüzde yiyecekler
  sağlıksız, besin değerleri sürekli düşüyor siz bunları yiyin için damlatın bedeniniz ihtiyacı olan besin takviyesini alınca mutlu olacaksınız.
  tamam da madem tarımcısın, zenginsin besin değeri problemini neden çözemiyorsun?
  genetik araştırma yaptır tohum üret?
  cvp:yapsam ne olacak hava kirliliği var toprak verimsiz bla bla.
  (ayrıca bahsi geçen arkadaş patates zengini. yani günümüzdeki obezite sorunu deyince ilk akla gelen ürün)
  e o zaman alternatif enerji yatırımı yap?
  cvp:yok hayır petrolcü kankam var. (petrol de sağlıksız olmamızda etkisi olan 2. büyük neden)

  -ayrıca toplantıda bir şey dikkatimi çekti. ürünü düzenli kullanmayan üye yok.kullananlar sağlıklı ve mutlu oluyormuş,kullanmayanlar da eski sağlıksız hallerine dönüp mutsuz oluyorlarmış ,mükemmel bir ürünmüş.
  çünkü vücut sağlıklı bir şey yeyince hep istiyormuş.
  tamam da benim hayatımda hiç mi sağlıklı yiyecek yok?
  neden başka hiçbir şey yeyince mutlu olup sağlıklı hissettirip yemeyince eski halime dönme efekti yaratmıyor?

  tabi bir de pazarlarken kurdukları 'kardeş sen bir dene. beğenirsen tekrar alırsın hatta satarsın' cümlesi yeşilçamdaki kötü adam cümlesiyle benzeşmektedir
 • hacı bana net şunu söylesinler, üyesi olmadan ayda 4-5 bin gelir elde edebilen adam var mı? varsa kaç kişi? hiç üyelik olayına girmeden deli gibi talep gören ve sürekli tüketilen bir ürün mü?
  bak ben herbalife üyesiyim, 13 yaşımdan beri amway diş macunu, fırçası, roll onu kullanırım, neden? e hacı ürün iyi, koymuşum parasına. herbalife kullanan aktif tam 80 müşterim var, bak üye demiyorum, sadece satış fiyatı üzerinden para ödeyen, kullanan kişiler, hadi bunu yap, avon gibi oriflame gibi perakende ile gelir fırsatı yarat, piramit değil network sun diyelim ama 2 saatlik sunumla ürün şöyle iyi böyle güzel ama siktir et ver 2000 i adam sokalım sisteme deme bana.