şükela:  tümü | bugün
  • dün bizzat bu şirketin beni sisteme dahil etmek isteyen distribütörü ile yaşadığım hikaye ve detayları için (bkz: network marketing/#37064685)
  • 2 yıl sonra adını bile duymayacağımız bir firma.
  • amerika'da network marketing sisteminde faaliyet göstermiş 40 networker'ın görüşleri alınarak, network sisteminde başarısız olan firmaların deneyimlerinden faydalanarak tasarlanmış kusursuz bir firmadır kendisi.

tüm dünyada 3 adet ürünle boy gösterme cesaretini 57 ülkede başarı yakalayarak ürünlerinin kalitesini gayet iyi bir şekilde ispatlamıştır. ülkemizde hiç gerçeği yansıtmayan 09.01.2014 tarihli hürriyet gazetesinde çıkan "alaska'dan ithal saadet" haberine mehkeme kararıyla tekzip çıkartmıştır kendileri....

(bkz: https://www.facebook.com/kyaniteamrobust)
  • 4 senede cirosunu 125 katına çıkarıp 2013'de 509 milyon dolar ciro elde eden ve 2023 sonunda 15 milyar dolar ciro bekleyen şirket. sanırım şirket kuranla ya da bu işten biraz anlayanlar bunun ne demek olduğunu kavrayabilirler.

saadet zinciri diyenler için, amerika'da saadet zinciri yapan bir kişi bernard madoff'a bakmalarını daha sonra kyani şirket kurucularına bakmalarını rica ediyorum.

ayrıca saadet zincirinde ürün yoktur.

insanları kandırmak demek onlara olmayacak bir şeyin olacağını söyleyerek paralarını almaktır. karşılığında hiçbir şey vermemektir. yüklü bir yatırım yapmalarını söylemek ve belki bunu her ay yaptırmaktır.

fakat burada karşılığında ürün alacaksanız para veriyorsunuz. onun dışında kota doldurmak zorunluluğu olmadığı için ve hatta kota denen şeyi kaldırdıkları için siz hiçbir şekilde para vermek zorunluluğunda değilsiniz. peki sizden para talep etmeyen, çalışırsan, vizyonu görebilirsen, eğitimlerini alırsan ve kişisel gelişimine önem verirsen para kazanmanı garanti ediyorum diyen bir şirket sizi nasıl dolandırabilir? ben bulamadım.

dolandırıldım diyen bir iki kişiye sordum cevap alamadım.

titan, saadet zinciri diyenlere sordum. cevap alamadım.

network marketing çok berbat bir pazarlama ve kazanç sistemi değil belki. yalnızca nm adı altında dolandırıcılık yapıldığı için beynimizde bu şekilde kodlanmış. fakat kyani'de bu sistemin kötülükleri düzeltilerek tamamen verilen emeğe karşılık bir kazanç planı yapılarak bizlere sunulmuştur. next generation marketing denilme sebebi de budur.

piramit diyenler için yalnızca bir video paylaşıyorum.
    its a pyramid scheme
  • bagdat caddesinde ne yaptigi disardan anlasilmayan bir dukkan hafif starbucks hafif turizm sirketi. ne olduguna biraz baktim vallahi ne sattiklarini kendileride bilmiyor. dukkanin vitrinine sattigin urunu koyarsin ya bunlar mercedes koymuş. hehe allah iyiliginizi versin. 20 sene once bitane kozmetik ve cilt bakimi urunleri satan buna benzer firma peydah olmustu ayni sekilde bir paket satin alip icindekileri satmaya ugrasiyorsun felan sonra noldu bilmiyorum acilisi ciraganda yapmislardi felan hep pr ile mercedesle cayla corbayla gelismis dummy ulkeleri ornek gostererek arguman hazirliyorlar. yontem hep ayni yani
  • bugün trende yanımda oturan eleman bu organizasyonun bir üyesi idi. yöneticilerine zehir zemberek ve imla hataları ile dolu bir mail atıyordu. kyani adını da orada gördüm. içerisinde hiç iyi olaylar dönmüyor mailden okuduğum kadarı ile (evet yaptığım çok ayıp). uzak durulası.
  • saadet zinciri midir yoksa masum bir network marketing midir orasini bilmesem de urunlerini bir de abbas amca'dan dinleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=ylkzvhru8ou
  • öncelikle ürünlerine çok güvendiği vurgulanan, network marketing üzerinden satış yapan firma. hayır benim merak ettiğim, ürünleriniz bu kadar iyiyse neden raflarda satmıyorsunuz?
  • (bkz: sazan.avi)