• repeat'e alip yuzbinkere dinleyebilecegim, simdilik sadece yuz kere dinledigim sarki, akordeon yine costuruyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=bwm1jyyvthe adresinde bu parcanin konser videosu bulunur, harikadir.
  • hayatımın fon müziği.
  • yann tiersen'in les retrouvailles albümündeki dördüncü şarkı. albümde amelie soundtrackini anımsatan tek şarkıdır. kelime * sabahlamak anlamına gelir.
  • en namussuz şarkılardan biri. insanı en mutlu olduğu an bile hüzünledirebilecek potansiyele sahip yann tiersen şaheseri.
  • dışarıda deli gibi yağmur ya da kar yağarken, sıcacık battaniye altında, sıcacık kahvenle ya da şarabınla, sevdiğinle ya da sevgilinle dışarıyı izlerken dinlenebilecek en uygun şarkıdır.
  • belki dünyanın en güzel şarkısı değildir, ama ölmeden önce son bir şarkı dinleyecek olsaydım- sanırım bunu isterdim.
  • tam bittiğini düşünürken 2. dakikanın sonlarına doğru yine hafifçe başlaması; öfkeden sonraki o dinginliği o boş vermişliği umudu anlatmıyor da neyi anlatıyor? eğer ruhu müzikler ifade etseydi sanırım bu benim tanımlamalarım arasında olurdu.
    inişli çıkışlı, kah yüksek, kah sakin. yann'ın en iyilerinden sadece bir tanesi.
  • amelie filminin, unutulmaz müziklerine imzasını atan yann tiersen'in, les retrouvailles albümündeki büyülü enstrümantal eser.

gözlerimi kapatıp dinlerken hem neşeyi hem de hüznü aynı anda yaşatabilen ezgileri ile çocukluğuma yolculuk yapıyor gibiyim.

ellerimde kır çiçekleri, etrafımda uçuşan kelebekler, kulağımda cıvıl cıvıl kuş sesleri, burnumda çam ağaçlarının baş döndürücü kokusu, bir yanımda akan bir ırmak ve ırmağın aktığı yöne doğru salına salına dans eden ben. ırmak nereye gider bilmez, bilse de umursamaz, dünyadan bihaber, mutlu, huzurlu ve neşeli ben.

hayattaki tek derdi düşünce kanayan dizleri olan çocuğun, gerçek hayata dönmesiyse hüznün başladığı yer. yani şarkının bittiği yer. çocukluğun bittiği yer...

la veillee
  • melodisinin hafif, tatlı ve biraz hüzünlü bir havası vardır.
  • güzel ötesi bir şarkı.
hesabın var mı? giriş yap