şükela:  tümü | bugün
  • canlı söylemeye gelince lana del rey'in aşağı oturacağı karşılaştırma
  • (bkz: sit down)
  • lana del rey'in tarzıyla adele'in ses kuvvetiyle konuşturduğu düşünülürse yersiz olan bir karşılaştırma.
  • ses konusunda adele, geri kalan tüm noktalarda lana sikertir
  • adele aglatir lana sevistirir. adele abartilmistir lana'nin hakki kalmistir.
  • madonna vs whitney houston karşılaştırmasına benzer.

whitney houston istenen, "hep seven" kadın modeli iken, madonna ellerinizden her an kayıp gidecek kadın modeline örnektir. bu durumda adele, whitney houston; lana, madonna'dır.
  • lana del rey'in sesi daha güzeldir.
  • *lana del rey'in iki kilo kadar dudakları var. seksi mi? evet. ama adele'in de 6 okka şeyleri var. ağır kadın, süper bi'şey. girdiği ortamda direkt "susun götler, sesimle buraları dağıtıp gideceğim" tavrı var. ki sesi ve şarkıları süper kanıt. o güçlü sesle idare edemeyeceği kimseler yok kendisinin. bunlar dudaklı lana del rey'de yok, o kedi gibi biraz, iki böh deyince kaçıp gider gibi. ve kendisini bana sunan youtube'da gördüğüm kadarıyla canlı performans konusunda biraz sıvıyor.

*lana del rey adamı intihara sürükler, tek nefeste bitirebilir gazıyla. oysa adele öldürmeyip süründürüyor.

*lana del rey ergen tarzı biraz. utanmasam emo derim, ama utanıyorum. onun yanında adele baya baya devlet ana. görmüş geçirmişliği, bazı zor şeyleri hazmetmişliği şarkılarında direkt görünüyor. kadın someone like you demiş, daha ne desin ki.

*lana del rey istanbul'a geliyormuş. gayet normal. ama adele ankara'ya gelebilir, öyle bir his var içimde boktan boktan. kadının yüzünde iki buçuk kiloluk ben durgun hayatların adamıyım hacı bakışı var. tam ankaralık.

*lana del rey amerikan bayrağını arka fon edinmiş kendisine. adele'in arka fonu bildiğin koyu gri. mübarek kadın ankara'dan da gri. reklam kokmayan hareketleri çok samimi.

*lana del rey kliplerinde görsel avantajını kullanıyor, sinsi bir hareket. inkara gerek yok, her şey ortada, adele'in o kıvama gelmesi için bir süre çocuk yapmayıp çok çok kez spor salonu turu atması lazım. gerçi iyi böyle zaten, kadın çıkıyor ve sesiyle şovunu yapıp gidiyor. ki o kadınlığa spor da gitmez zaten, eğreti kalır. ses olarak yaşayıp gidebilir kendisi. yalnız biraz hüzünler biriktirsin de bizlere sunsun, biz biriktirince kimseye sunamıyoruz.

adele beyaz gülcü bi' de, allahına kurban onun.

capsli: http://www.youtube.com/watch?v=nac83cf8ejk
  • niye vs.? hep karşılaştırıp, yarıştırmak yerine yanyana düşünün düet falan yaptıklarını hayal edin. daha güzel olmaz mıydı?
    bakın örnek başlık ta veriyorum:
    (bkz: lana del rey ve adele ile aynı eve çıkmak)

son olarak ikisi de biribirinden muhteşem, gözlerinizi kapatın ve dinleyin.