• tbmm eğitim komisyonu başkanı emrullah işler'in cnn türk'deki beyanatı. güzelim arap alfabesini gençler okuyamıyor diyor.

soyunuzu sopunuzu araplar sevsin

başka da bir şey söylemek istemiyorum.
  • bunu söyleyen 30 saniye sonrasında "ben öyle bişey demedim" diye yalanladı
  • güzelim arap alfabesini araplar okumuş da uzaya mı çıkmış? ileri derecede art niyet içeren bir açıklama.
  • bütün devleti imamlardan kurulu teşkilat ile yönetirsen yapılması zorunlu bir açıklamadır bu. imam hatip liseleri hükümet kurup devlet yönetmek amacı ile açıldı zaten. emrullah işlerin cv sine göz atalım,

wikipedia adresinden alıntıdır

"kral suud üniversitesi eğitim fakültesi islami ilimler bölümünde lisans, ankara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü temel islam bilimleri bölümünde yüksek lisansını ve doktorasını aynı üniversitenin tefsir anabilim dalında tamamlamıştır. cumhuriyet üniversitesi ilahiyat fakültesi temel islam bilimleri bölümünde tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalışmıştır. daha sonra gazi üniversitesi gazi eğitim fakültesi yabancı diller eğitimi arap dili eğitimi anabilim dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yapmıştır"

adamın hayatı arapça geçmiş zaten . her sektör ve kurumda vardır kuvvetler ayrılığı. kurumsal firmalarda çok dillendirip vurgulanır. kimse haddi olmayan işe burnunu sokmasının kibarcasıdır. bu komisyon bu kadar açıklama yapar bunları der hiç birimiz bu komisyona ve üyelerine kızmasın. bu beyefendileri kim bir araya getirip oraya koydu işte sitemim onlara..
  • arap

yalar mıydı bunca adem
    tadı güzel olmasaydı
    biz de mi yalasak madem
    bizden eksik kalmasaydı

yala yala arap götü
    arap'tan gayrısı kötü
    entarisi tutmaz ütü
    yar boşuna basmasaydı

neden arap değiliz ki
    öyle harap gibiyiz ki
    bir garabet ehliyiz ki
    derdimiz çoğalmasaydı

arap götü kara kara
    yokluğu düşürür dara
    pamuklara sara sara
    koysaydık kırılmasaydı

yalamayan bilmez onun tadını
    yazmışım sineme güzel adını
    açıvereydin de sen mabadını
    tatmayan tek bir zat kalmasaydı
  • (bkz: kendisi dahil)
  • tanrım bu insablar zem zem'e ne katıyor dediğim açıklama.
  • (bkz: inş cnm ya)
hesabın var mı? giriş yap