• efendim bu müzikler fıkır fıkır kıpır kıpır, insanın içini açan müziklerdir; hareketlilerinden konuşmak gerekirse. bilimum iç sıkılmalarında, ders boğuşmalarında, aşk sarhoşluklarında dinlenir, coşulur, gerekirse koşulur.

buyrun dinleyin;

manu choa - rumba de barcelona
    juanes - tengo la camisa negra
  • dizi furyasından payına düşeni bir dönem nasiplenen yalan rüzgarı vb dizilerle belleklerimize kazınmış müziklerdir. tınıları duyulduğu gibi ayakları ileri geri attırma, popoyu nazikçe sağ sol yaptırma ve elleri yelken misali ifil ifil şekillendirme gücüne sahiptir. mutluluk hormonunu çoşturmada bir çikolata kadar etkilidir. çikolata açık ara öndedir ama latin müzikleri de on kaplan gücündedir.

son söz: ateşli ve hareketli. uvv, beybi.
  • 2-3 tane arka arkaya dinleyip dans edince insanda sinir stres bırakmayan, içi kıpırtıyla dolduran, tek kişilik partilerin pimpi olan güzel müziklerdir.
  • kadın sanatçıların azınlıkta olmasından dolayı üzüntü duyduğum müziklerdir. halbuki latin kadınların poposu kadar sesi de güzel. keşke daha çok artsalar. simone mendes'lerin artması dileğiyle.
  • tüm melezleşmiş latin amerika musikisinden nefret ettiğimden müziğini de dansını da hiiiiç sallamam.

inka-peru sonuna kadar varım , santana ve pat metheny abilerimizin gitaristliğine ve müzisyenliğine keza sonuna kadar varım.ama salsa vb musikiler bana hafakanlar bastırır.

hint müziğinin iç kaykıltıcı etkisi gibi bende salsa.ya güzel melezleşemeyip dna'sı "olmamış bu" dedirttiğinden ya da basitçe bana iyi gelmediğinden.

çıktığım gecelerde "mecburen" gördüğüm türkiye versiyonunda ise manzara şudur; ne kadar,terketmiş-terkedilmiş, aldatılmış ya da "kariyerinde" her boka yetişmek zorunda hissedip "kafayı yakmak üzereyken" yeni "lezzetler" arayan abla-teyze varsa oradadır...

ve elbette kaçınılmaz son olarak varoşlardan bu abla ve teyzeler için "alemlere akan" tombalacı abazanlar.bir de "kibarcık" ikiyüzlü kardeşler tabii ))))

illaki dar , illaki beyaz , 3 sınıf gömleklerde olmazsa olmazıdır...rock kültürünün yanından bile geçemeyecek kadar acınası bir şeydir.

ablalara gelirsek 70 yaşındaki babuşkayla headbang yapmayı bin kere tercih ederim.freestyle danseden bir kızımızı keza... rock bin kez daha dürüst ve taş.klıdır bu garip bulamaçtan...
  • tüm melezleşmiş latin amerika musikisinden nefret ettiğimden müziğini de dansını da hiiiiç sallamam.inka-peru sonuna kadar varım , santana ve pat metheny abilerimizin gitaristliğine ve müzisyenliğine keza sonuna kadar varım.ama salsa vb musikiler bana hafakanlar bastırır.hint müziğinin iç kaykıltıcı etkisi gibi bende salsa.ya güzel melezleşemeyip dna'sı "olmamış bu" dedirttiğinden ya da basitçe bana iyi gelmediğinden.çıktığım gecelerde "mecburen" gördüğüm türkiye versiyonunda ise manzara şudur; ne kadar,terketmiş-terkedilmiş, aldatılmış ya da "kariyerinde" her boka yetişmek zorunda hissedip "kafayı yakmak üzereyken" yeni "lezzetler" arayan abla-teyze varsa oradadır...ve elbette kaçınılmaz son olarak varoşlardan bu abla ve teyzeler için "alemlere akan" tombalacı abazanlar.bir de "kibarcık" ikiyüzlü kardeşler tabii )))) illaki dar , illaki beyaz , 3 sınıf gömleklerde olmazsa olmazıdır...rock kültürünün yanından bile geçemeyecek kadar acınası bir şeydir.ablalara gelirsek 70 yaşındaki babuşkayla headbang yapmayı bin kere tercih ederim.freestyle danseden bir kızımızı keza... rock bin kez daha dürüst ve taş.klıdır bu garip bulamaçtan...
  • (bkz: chacha)
    (bkz: salsa)
    (bkz: rhumba)

yemek yaparken dinlenebilecek en iyi müzik. küba orjinli gruplar tercih edilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap