• abd'de yayımlanan müzikli bir çocuk programı.
    (bkz: cooking by the book)
  • bugünlerde eşimle dublaj çevirisini yaptığımız, dolayısıyla yakın zamanda türkiye'de de yayınlanacak olan çocuk programı. magnús scheving isimli izlandalı sporcu (cimnastik şampiyonu) / girişimci kardeşimizin ana vatanında öncelikle tiyatro oyunu olarak sergilediği ve hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği hikaye, daha sonra nickelodeon'un siparişi üzerine bir televizyon dizisine dönüştürülmüştür. dünyada ingiltere, italya ve fransa gibi ülkeler dahil olmak üzere 100'ü aşkın ülkede yayınlanmış, emmy adaylığı almış ve edda ile emil ödüllerini kazanmıştır. magnús scheving de izlanda'nın milli kahramanlarından biri haline gelmiştir. scheving'in bizzat canlandırdığı sportacus ve izlanda'nın jim carrey'si olarak nitelenen stefán karl stefánsson'un canlandırdığı robbie rotten karakterleri çok büyük hayran kitlesine sahiptir.

http://www.lazytown.com/
  • dünyada 30'dan fazla ülkede yayınlanan çocuklar için hazırlanmış televizyon dizisidir. türkiye'de tembel kasaba adıyla jetix de yayınlanmaktadır. pembe saçlı kız stephanie, tembel kötü adam robbie rotten ve sporcu iyi adam sportacus karakterleri etrafında dönen bir hikayesi vardır. geçtiğimiz sene programdaki parçalar soundtrack olarak piyasaya sürülmüş ve ilginç bir şekilde bing bang parçası da listelere girmiştir. (soundtrack albümünde robbie rotten tarafından seslendirilen master of disguise dinlenilmelidir kanımca).
  • bu programda pembe saçlı kız stephanie'yi canlandıran kişi julianna rose mauriello'dur.

(bkz: stephanie)
  • 2 yaşındaki oğlumun xanaxı, prozacı olan program. baş edemediğin kadar azdığı zamanlarda açarsın bunu, ohh başlarsın kafa dinlemeye. çıt çıkmaz.... var ol stefani ,yaşa sportaküs....
  • jetixde yayınlanan, içerik olarak kanalın en düzgün programlardan biridir. çocuğum kötü şeyler öğrenebilir, etkilenebilir diye tasa etmenize de gerek yok. gördüğüm kadarı ile güzel bir içeriğe de sahip. 2,5 yaşındaki kızım her şarkı başladığında dans etmeye başlıyor. ağabeyi ile her şarkıya eşlik ediyorlar. hatta anneleriyle türkçeleştirilmiş şarkı sözlerini de tartışıyorlar, kim yanlış söylüyor diye. bazende türkçelerinden sıkılıp ingilizceleri ile izliyorlar. içimiz dışımız sportaküs, stephanie ve rezil ruby oldu. her gün sürekli tekrarı yayınlanıyor. muhakkak problemli bir durumda açarsanız ortalık sakinleşebiliyor. bizimkiler için programlar bir süre boyunca kült oluyor ve sürekli o seyrediliyor. şimdilik sıra lazy town (tembel kasaba) da ne zaman sıkılır yeni dizi bulurlarlarsa o günden sonra hiç seyretmiyeceğiz anlamına geliyor.

en iyi yönü henüz oyuncakları çıkmamış durumda. çocuğunuz oyuncakları için tutturmıyacak, tuttursa da yapacak bir şeyiniz olmaycak. ya ben 10 sever de oyuncaklarını isterse. biz maalesef önce ben 10e yakalandık.
  • artık disney playhouse da yayınlanmakta olan, çocukları hipnotize edercesine ekrana bağlayan, paylaşmak, arkadaşlık, dostluk, dengeli beslenme vs. gibi güzel fikirlerin aşılanmaya çalışıldığı çocuk programı... az önce evdeki yoğun istek üzerine yayın saatini buldum, daha birbuçuk saat var dememe rağmen, ekran başında bekliyor benimkiler...
  • -susadım
    -bu size yardımcı olacaktır (suyu uzatır)
    -aaooğ gerçekten mi
    -bundan eminim! gibi diyaloglar geçen çocukların ben "sportaküsüm"(evet spor) diye etrafta anlamsız taklalar atarak, dönerek, zıplayarak dolaşmasını sağlayan eğitici çocuk programı. yaramazlık yapmaya başlayan çocuklar için birebir. aç, kitlensinler.
  • (bkz: robbie rotten)
  • henüz ne olduğunu anlamadığım çocuk programı. kötü karakteri tommy vercetti'ye benziyor o kadar.

(bkz: tommy vercetti)
hesabın var mı? giriş yap