şükela:  tümü | bugün
 • 1969 yılında ankara’da doğdu. çocukluk ve ilkgençlik yıllarını ankara’nın kenar semtlerinden biri olan keçiören ve yaz aylarında çalıştığı ulus’ta geçirdi. 1984 yılında mektup arkadaşlığı yoluyla otuza yakın çizer ve koleksiyoncuyla tanışarak çizgi romanlar yapmaya başladı. ilk öyküleri ertesi yıl korku dergisinde yayınlandı. daha sonra fotokopi yoluyla çoğaltılan korsan, koloni gibi “underground fanzine”ler çıkardı. 1990 yılından itibaren çizgi roman ile ilgili yaptığı incelemeleri üniversite yıllarında nihayetlendirerek bir kitap haline getirdi. bilkent üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü’nü 1994 yılında bitirdi. halen popüler kültür ve gündelik yaşamın toplumsal tarihi üzerine yaptığı çalışmaları gazi üniversitesi iletişim fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak sürdürmektedir. son kitabı marko paşa 2001 yılında yayımlandı.
  yazdığı eserler : markopaşa / bir mizah ve muhalefet efsaneleri , türkiye`de çizgi roman
  derlediği eserler : çizgili hayat kılavuzu
  iletisim.com.tr'den
 • gazi iletişimin en baba simalarından biridir. kendisi gibi kalender bir hatun olan esi de aynı okuldadır ve bu insanlar okulun akademik muhabbet kalitesini yükseltmektedirler.
 • derin hakikatler isimli, http://derinhakikatler.blogspot.com/ adresinden ulaşılabilecek blogunda popüler kültür ile ilgili akademik kalitedeki yazılarına ulaşmak mümkündür.
 • gazi iletişim'deki görevinden ayrılmış. maceranın bu bölümünde iletişim yayınları editörü olarak karşımıza çıkacakmış.
 • karaoğlan : erotik ve milliyetçi bir ikon ve cumhuriyetin büluğ çağı : gündelik yaşama dair tartışmalar 1945-1950 adlı kitapları vardır.
 • funda şenol cantek'in eşi. gazi iletişimi çekilir hale getiren ender kişilerdendi. sanırım iki yıl oldu gaziden ayrılalı. mezuniyet tezimle o ilgilenmişti. tezimin konusu tabiki de ekşi sözlük'tü. çok sevilen bi adamdı kendisi.
 • müstear isimle bir roman da yazmıştır. romanın ismini vermek olmaz pek tabii ki, e haliyle müstear ismi de...
 • --- spoiler ---

  beni erkek çocuk hikayeleri yazmaya teşvik eden
  levent cantek'e teşekkür ederim
  o olmasaydı bu hikayeler olmazdı
  olsa bile bu biçimde olmazdı

  --- spoiler ---

  (bkz: erken kaybedenler) (bkz: emrah serbes)

  ayrıca ben de teşekkür ederim.
 • mor menekşeler'in senaryo yazarı. ciddi bir emek ürünü. diyaloglar on numara, kurgu etkileyici, karakterler müthiş çizilmiş. akabinde oyuncular iyi seçilmiş, seçilenler mükemmel oynuyor. ve iyi ki trt'de oynuyor... rating derdine düşüp muhtemelen yüksek bütçeli bu işin arkasında durmazdı salya sümük dizi kanalları.. yönetmeni unutmuşum.. o da tuz biber ekiyor işi güzelleştirmek adına..