• 1950 edinburgh doğumlu ingiliz kadın oyuncu. kendisini en iyi rome dizisinin servillia karakteri olarak biliriz. tam bir soğuk ingiliz kadın tipinde olduğu için genellikle siyasi tarih konulu filmlerde rol almıştır. en son alice in wonderland de alice'in annesi olarak az biraz görmek mümkün.

(bkz: margaret)
    (bkz: margot)
    (bkz: rome)
    (bkz: under the tuscan sun)
  • rome'daki "atia of the julii, i call for justice" sahnesiyle beni benden etmiş, süper bir çıkış yapmıştır diziden.
  • sherlock 303'de karşımıza lady smallwood olarak çıkmış aktris. bölüm boyunca ''ben bu kadını nerden hatırlıyorum?'' diye düşünüp durdum, meğer kendisi romedaki servilliadan başkası değilmiş. rahatladım be sözlük sağol*
  • rome dizisinde, servilia of the junii rolünde iken.
  • le week-end fılminde pek hoş.
  • iskoçyalı kadın oyuncu..

britanya kadınının ne kadar zarif olabileceğini gösteren oyuncudur. zarâfet, asâlet, tarz hepsi bu hanımefendide toplanmış..

rome dizisinde ayrı güzel, le week-end filminde ayrı güzel..

rome dizisindeki servilia karakterini harikulâde oynamıştı. servilia karakterine ondan daha iyi kimse hayat veremezdi diye düşünüyorum..

kesinlikle her yaşın ayrı güzel olduğunun ispatıdır lindsay duncan..

rome'de atia'ya giderek, "atia of the julii, ı call for justice." yakarışlarını unutmak mümkün mü?
  • tanrıça gibi bir kadın. zarif ve alımlı. bütün güzel özellikleri bünyesinde toplamış ilahi bir güzellik.
hesabın var mı? giriş yap