şükela:  tümü | bugün
  • ankaranın pahalılanması ve gereksiz insanları da toplamasına raamen,halen sevdiğimiz bi barı..müzikler depeche mode,cure,anouk,skunk anansie vb.cumartesileri tıkış tepiş,ama yinede güzel..
  • kapanıp türkce canlı müzik çalmaya başlamış, adı da gece barmış..saygıyla anıyoruz
  • grenoble da bulunan, muziklerinden calisanlarina ve hatta ortamin guzelligine kadar hicbiseyi eksik birakmamis, seker gibi bi teyzenin islettigi mukemmel mekan.
  • yarimda isiklari yakip 12:45 te muzigi kapatan, 1de de kepenk indiren, rash (rashid) isimli acaip tatli bir barmeni, bir de cok sevimli ingiliz bir barmaid'i olan grenoble, place aux herbes civarindaki bar. grenoble'da gozlemledigim kadar en jinjin muzikleri burda dinleyebilirsiniz, bir de her seferinde with or without you yada sunday bloody sunday calar, hic sektirmez. salak fransizlar zaten iyi muzikten anlamadiklari icin cogunluk yabanci ogrencilerden olusur, genelde de ingilizler tabi.
    grenoble'a yolunuz duserse geceye baslamak icin sevimli, kucuk bir mekan.
  • çorum dalgıçlar otel'de bir adet london pub vardır, ama ankara'dakine pek benzemez tabii.
  • ankara'da tunus caddesinde flat ile tırtıl arasında olan hoş bar. güleryüzlü garsonları, güzel müzikleri ve yeşil koltuklarıyla gidilesi yer. sürekli gidip bahşiş vermediğimizden dolayı üzülmüyor da değilim hani.
  • hava durumu bakımından londra'ya öykünen ankara'da anglosaksonseverliği tamamlama girişimi. kalkın ey ehl-i vatan!
  • bu geceki hesap fiyaskosu ve kontrolsüz müşterileri nedeniyle bizi çok çok üzmüş pub. 1 tane masan varken ortamda, hesabını nasıl tutamadın pub sahibi? hani ortam kalabalık olur hesap karışır ok ama gecenin bir yarısı yalnızca 1 masa var. yapılan ödemeler bu masadan belli. nasıl oluyor da hesabı tutamıyorsun yahu? kaldı ki 17 lira için deger mi en sadık müşterilerine ödemedin ayagı cekmek? daha da ötesi hesabı alıp ortamda bulunan şeker insan, niye uyarmıyorsun orda hesap tamamlanamamısken ben 2 dk önce birinden hesap aldım diye? ben kime hesap ödediğimi veya ödemem gerektiğini bilmek durumunda mıyım da bana "bana mı ödedin hesabı" diye soruyorsun pub sorumlusu? ben kasada kim varsa ona öderim hesabımı. önce kendi ekibine sorcaksın başka hesap alan oldu mu diye müşterileri sorgulamadan önce ey pub sorumlusu. ha bir de saldırgan müşterisini durduracağına gelmiş bizimle konusuyor. biz medeni insan olup arkadaslarımızı durdurarak yanlış mı yaptık acaba? orda bi olay çıksa daha mı iyi olurdu ki onu mu istedi bu pub, sadece bizi sakinleştirmeye çalışarak? sorular sorular, hiç bir hareketin mantığı yoktu, daha da uğramam. kaybettin bizi london pub..
  • radiohead, smiths, the last shadow puppets olsun ingiliz grupları yahut coldplay sevenler; bir de bomonti içenler için biçilmiş kaftan, adından da anlaşılacağı üzere, ingiliz pubı.
  • geçen gün kendisiyle tanıştım. tüm günümü geçirebilirdim. 2 saat kadar vakit geçirdim ve bu süre boyunca yalnızca morrissey in konser kayıtlarını çaldılar. böyle bir tanışma olabilir mi. aşık olmam için tüm şartlar sağlanmış. ayrıca yemek çok çok çok güzeldi. ilk fırsatta tekrar gideceğim.