şükela:  tümü | bugün
 • 5 şarkılık dire straits albümü.ama şarkılar uzundur 45 dakka falan sürer toplam.albümün 4. şarkısı ayrıca.
 • alchemy versiyonu mukemmel olan $arkidir. albumdeki halini bir daha ba$tan sonra sabredip de dinleyemedim.
 • you walk out on the high wire
  you're dancer on thin ice
  you pay no heed to the danger
  and less to advice
  your footsteps are forbidden
  but with knowledge of your sin
  you throw your love to all the strangers
  and caution to the wind

  and you go dancing through doorways
  just to see what you will find
  leaving nothing to interfere
  with the crazy balance of your mind
  and when you finally reappear
  at the place where you came in
  you're thrown your love to all the strangers
  and caution to the wind

  it takes love over gold
  and mind over matter
  to do what you to that you must
  when the things that you hold
  can fall and be shattered
  or run through your fingers like dust
 • tek kelime ile muhtesem dire straits sarkisi. sarkiyi dinlerken aynada kendinize bakmaniz sizofreni belirtisi degildir merak etmeyiniz. korkmadan bakiniz. azicikda kendinize vakit ayiriniz. hayatiniza bakiniz. ne size nede baskalarina zarari olacaktir. ayrica icra eden grup, arac kullanirken dikkatlice dinlenilmemesini tavsiye etmektedir. olusabilecek tum maddi ve manevi zarar dinleyiciye aittir.

  (bkz: caution to the wind)
 • $oyle bir tanim yapasim var: eger running up that hill videosunda danseden kate bush'a a$ik olmu$ bir mark knopfler olsaydim, bu $arkiyi yazardim.
 • muhtesem sozlere sahip dire straits sarkisi. hesapsiz yasayanlarin milli marsidir. her hayalkirikligindan sonra bir doz alinip, beraberinde ayna karsisinda "bir dahaki sefer tavsiyelere kulaklarimi tikamayacagim, kendimi atese atmayacagim, daha tedbirli olacagim" diye tekrarlanmasi tavsiye olunur.

  "you're thrown your love to all the strangers
  and caution to the wind"
 • it never rains hariç tüm parçaları yardıra yardıra performe edilen albüm. parça parça ele alırsak telegraph road en iyi 2005 turunda performe edilmiştir. lyon ve londra konser versiyonları şahanedir. private investigations en sağlam on every street turunda çalınmıştır. zaten on every street turunun birkaç güzelliğinden biridir. love over gold sadece on location turunda icra edilmiştir ve tabi ki en sağlam versiyonu efsanevi alchemy kaydındadır. industrial disease pek canlı performans şarkısı değildir lakin sidney 86 versiyonu dinlenilebilir. dire straits soundunun değişmeye başladğı albümdür. adını depford'da mark ve david'in evinin karşısındaki bir duvar yazısından almaktadır. o yazı hala ordadır.

  http://1.bp.blogspot.com/…bocfxjpd0/s1600/love4.jpg
 • bu albümün 2011 çıkışlı japon yapımı sacd versiyonunu da bir hayli beğendim. alternatif olarak dursun.
 • en fazla duygu yüklü parçalara sahip dire straits albümü. tempo grubun genel haline göre biraz daha düşük ama duygusallıksa en tepelerdedir. dolayısıyla diğer albümlerine göre farklı bir kafayla dinlenmek gereklidir. uzun parçalardan oluşur ve lüzumsuz uzatılmış hiçbir kısmı bulunmamaktadır. her saniyesinden kalite akar.
 • "you're thrown your love to all the strangers
  and caution to the wind"

  aklımda gelmediği zamanlarda bile, malum tipin sevdiğim grubu dinlerken bile keyfimi kaçırmasına sebep olan bir dire straits sarkisi ve ayni isimli albümü.