şükela:  tümü | bugün
  • bugün hasbelkader dış macunlarıni gördüğüm ancak beyazlatmada etkili olup olmadığını merak ettiğim marka.bilen varsa yesillendirsin.
  • dolgunlaştırıcı spreyini denedim. üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum. bir anlık 20 li yaşlardaki görüntünüze geri dönüyorsunuz ama saçınızdan çıkartmak hayli güç. uygulama yaptığınız alan da sanki siyah sprey boya kullanılmışa yakın oluyor. hanımdan yedik tabi fırçayı.
    uyguladıktan sonra kurutmazsanız saçınıza kömür sürmüş gibi oluyor. sadece özel günlerde kullanılabilir. her gün kullanıma uygun olmadığını düşünüyorum. “lan ben saçlıyken nasıldım” hatırlatması için bulundurulabilir
  • müşterisiyle bağırarak konuşan bir müşteri temsilcisine sahip marka. whatsapp'ten sesli mesaj yollayarak iletişime geçmenin ne kadar kurumsal olduğuna falan girmiyorum dahi.
  • parfümlerinin hemen hepsi imitation olan marka.
  • diş macunu gerçekten beyazlatan markadır. tadı pek hoşuma gitmedi lakin dişlerimi çiziyormuş gibi bir hisse de kapılmadım.
  • bugün bir arkadaşım sayesinde sakal serumunu yakından inceledim. muhtemelen şişenin içindeki şey ne yararlı ne de zararlı bitkisel karışımlı bir şey. kullanımında diyor ki serumu yüzünüze sürün ve oval şekilde masaj yaparak iyice yedirin. 1 saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. (her gün yapılması gerekiyormuş bu işlemin) arkadaşımın söylediğine göre en az 6 ay falan kullanılması gerekiyormuş. yani 6 ayda aşağı yukarı 10 şişe falan serum kullanmış olacak. 1 şişe serumun fiyatını internetten bulup hesabını kendiniz yapabilirsiniz.

şimdi buraya kadar bir sıkıntı yok. "yöntem" gerçekten de işe yarayabilir. yani masaj yaparken siz farkında olmadan parmak uçlarınızla yüzünüze yaydığınız elektriklenme ve dolayısıyla hücrelerin harekete geçmesi gerçekten bir değişim etkisi yaratabilir.

yüzü yıkama konusuna gelince; mesela hiç düşündünüz mü sakal çıkmaya başlarken neden önce bıyık ve çene çevresinde sakal çıkmaya başlar? çünkü o bölgeler yüzün diğer bölgelerine göre daha çok su görür. yemek yediğinizde ağzınızı yıkarsınız pis bir adam değilseniz :) dolayısıyla sakal ilk olarak ağız etrafında çıkmaya başlar. düşünün saçınızı her gün düzenli olarak yıkarsanız yıkanmayan saça göre daha hızlı uzar. yine her gün bulaşık yıkayan birinin tırnakları diğerlerine göre daha hızlı uzar. suyun böyle bir etkisi var gerçekten de.

diyeceğim şu ki bu söylediğim yöntemi 6 ay boyunca her gün yüzünüze hiçbir şey sürmeden uygulayın 6 ay sonunda köse değilseniz mutlaka bir değişim görürsünüz. teşekküre gerek yok :)

not: bunlara ek olarak yüzünüzü her gün ince uçlu saç fırçasıyla tarayabilirsiniz. onun da mutlaka bir etkisi olduğunu göreceksiniz.