• meksikano caniggia yani türkçesi topu alınca defansı oyle ya da boyle darmaduman eden forvet
  • benim izleme fırsatı bulduğum, meksika futbolunun yetiştirdiği en büyük yıldızdır. 22 aralık 1968 doğumludur. lakabı "el matador"dur. meksika milli takımı forması altında çıktığı 90 karşılaşmada 35 gol atmıştır. avrupa'da hiç oynamaması futbolseverler için üzüntü verici bir durumdur. fransa 98'de oynadığı 4 maçta 4 gol atmıştır, kendisini bu turnuvada herkese sevdirmiştir. 1.75'lik boyuna rağmen hava toplarında da çok etkiliydi. tip olarak gabriel batistuta-claudio caniggia karışımı bir şeydi.
  • bir ara yele gibi saçlara sahip olan meksikalı büyük golcü.
  • fransa 98 dünya kupası için, meksika deyince akla gelen ilk şeydir.
  • 2010 dünya kupasında meksikayı sahada görünce, bir de hernandes isimli bir forvetleri olduğunu spikerden duyunca aklıma gelen ve dünyada gördüğüm tek sarı ve uzun saçlı forvettir, namı diğer "el matador"dur.
  • fransa 98'te attığı gollerle meksikayı gruptan çıkaran el matador.
  • meksika'nın hugo sanchez'den sonra yetiştirdiği belki de en büyük forvet olan, sarı uzun saçlarından hatırlanabilecek golcü futbolcu. sanırım profesyonel futbol kariyerini noktalamıştır. lakabı el matador, tam adı luis arturo hernández carreon'dur. 1968 doğumludur ve 1998 fransa dünya kupasında yıldızı parlamıştır.

http://en.wikipedia.org/…uis_hernández_(footballer)
  • şimdinin pes'i zamanının japon 98'inde gerçekten durdurulması çok zor bir oyuncuydu. arjantin, brezilya, hollanda'dan başka takım seçmeyen arkadaşlarıma ilham olmuştum meksika'yı seçerek. zira kendisi, blanco ve campos gibi sıra dışı takım arkadaşlarıyla gerçekten heyecan verici oluyordu.

bendeki de manyaklık amına koyim, adam almış r. carlos'u sol forvete koymuş akıp gidiyor, ben hala patrick m'bomalı kamerun, robert jarnili hırvatistan peşinde koşturuyorum.
  • ilk hatırladığım dünya kupasında barthez ve chilavert ile beraber en renkli üç kişiden biriydi. çok da klas bir forvetti ayrıca. france 98... 20 sene geçmiş.
  • oynadığı döneme yetişemesem de günümüz bilgi çağının sunduğu nimetler sayesinde saf karizmanın yeşil sahalardaki yansıması olduğunu söyleyebilirim.
    hem iyi bir bitirici hem de golün kokusunu uzaklardan alan bir abimiz.1998 dünya kupasında giydiği yeşil meksika formasını da kısa zamanda koleksiyonumun değerli bir parçası haline getirmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap