• 1 film 1 oscar istatistiğiyle dünya'nın bir numarasıdır.
    (bkz: fenerbahçe kırmak üzereyken tanımlanan rekorlar)
  • başarılı bir politikacı baba, başarılı bir iş kadını ve afrika kanser vakfı başkanı annenin kızı olarak meksika'da doğmuş. kuzeni forbes'a göre afrika'nın en güçlü kadınlarından biri.
    kenya'da büyümüş, meksika'da ispanyolca, abd'de hamshire ve yale üniversitelerinde oyunculuk okumuş.
    14 yaşında kenya'da profesyonel oyunculuğa başlamış.
    afrika'da yönettiği belgesel ödül almış, klip mtv ödüllerinde aday olmuş.
    birçok tiyatro oyununda yer almış ve bir de burdan ödül almış.

ilk filmiyle oscar alan biri olsa da tabanı sağlam görünüyor.
  • 12 years a slave'de toplasan 15 dakika kadrajın merkezinde kalmış ve bu sahnelerden sadece dayak yediği bölümde bir oyunculuk gösterebilmiş ama oscar'ı kapmış oyuncu. bu yılın en hak edilmeyen ödülünü kendisi kazandı.
  • giyim tarzına bayıldığım oyuncu. altın küre'nin en şık isimlerinden biriydi.
  • kusursuz bir güzellik, harika bir giyim tarzı, her kıyafeti inanılmaz güzel taşıma, tek filmle oscar ödülü, kırmızı halının aranılan yüzü artı bir de çocuk kitabı yazarı daha hangi özelliğini sayayım allah yürü ya kulum demiş koşuyor mübarek.. sanırım çok uzun zamandır birilerine bu kadar hayranlık duymamıştım, utanmasam posterini bastırıp evimin duvarına asacağım. canım sıkıldıkça instagram sayfasını açıp açıp geziniyorum. ismini daha çok duyacağıma inandığım başarılı güzel insan dünkü kırmızı halı kıyafetini kendisinden başka birinin taşıyabileceğine ihtimal vermiyorum.
  • us'ın bu kadar etkili olması kendisinin sayesindedir. ayrıca ismi ''lupita niyongo'' şeklinde okunur/telaffuz edilir.
  • zenci hatunları bir kere daha kıskanmama neden olan hatun kişi.
  • filmini izlemedim ama çok hoş kadın. tam bir stil ikonası. ismini daha çok duyarız. lupita lupita ve filmi
  • vogue'un temmuz sayısının kapağı olmuştur. uzun zamandır bekliyordum zaten.
hesabın var mı? giriş yap