• sacred spirit isimli grubun indians albümünde yer alan, yeha noha kadar bilinmeyen ama dingin kafayla dinlendiğinde durduk yerde adamın amına koyan şarkılardan biri olan parça. aşağıdaki linkten görsel destekle dinleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=hz8xbiku26w
  • nedense bana hep yapılan büyük kahramanlıklara rağmen kaybedilen bir savaşın şarkısı gibi gelmiştir bu şarkı. tabi belkide sadece basit bir aşk şarkısıda olabilir ama ne olursa olsun, ister aşk ister savaş, kesinlikle kahramanca bir tınısı var kulağımda bunun.
  • bir belgeselde* keşfedildikten sonra hiçbir yerde bulunamayan, onsuz geçirilen yılların ardından tesadüfen bulunup tekrar dinleme şansına erişilen muhteşem ötesi şarkı..
  • ilk dinleyişim 2003 singapur. kel alaka bir eğitim seminerindeyim. asyalı bir amca * çıktı, bu parça eşliğinde kişisel gelişim semineri verdi. ben o adamı nereye gitse takip etmeye karar verdim. şarkının gücünü o kadar iyi kullanmıştı ki, insanın aklına gelmez şirket eğitiminde kullanılacağı vs vs... neyse uzun yıllar soruşturdum, aradım. o zamanlar internet kullanımım e mail düzeyinde. bir de kimse bilmiyor, nereden bulacağım? derken modern dans eğitimim sırasında beraber çalıştığımız kasette denk geldim, karışık kasetti. bu şarkıyı bir türlü anlatamıyorum christine'e, her şeyi dedi bir sacred spirit demedi, dese zaten lay down ile vurmuş grubu fellik fellik arayacağım... iki sene boyunca boşuna dert anlattım christine'e, sorduğum diğer öğrenciler bilemedi falan. tesadüfen birisinde görüp aa sacred spirit diye dinlediğim bir albüm, bu parçanın da olduğu albümmüş, hala o albüm benim favori sacred spirit albümümdür. o gün bugündür ayrılmadık hiç. ve her seferinde içimdeki tüyler garip bir şekilde diken diken oluyor. tüm darbelere karşı ayakta kalabilmenin şarkısı, direnmenin şarkısı benim için. içindeki devi uyandır şarkısı bir nevi. yoga yapanların yl arkadaşı, tek başına, bir şey yapmadan sizi transa sokabilecek derinlikte bir meltem.
  • inka sol'un fly condor albümünde bulunan vurucu bir parçadır.
  • şüphesiz ki herkese söylediği şeyler farklıdır.

bana dedi ki; doğaya, denize, güneşe git. asla vazgeçme. özün orada, bul onu!
  • insanın ruhunda anımsayamadığı fakat derin izler bırakan uktelerle, acılarla, pişmanlıklarla yüzleşmesini sağlayan, yaşam denen mucizenin sırlarını yaklaşık 5 dakikada bize gösteren efsanevi müzik.
  • sacred spirit'in 1994 yilinda cikardigi ilk albumunden insanin ruhuna isleyerek dogayla butunlestiren muhtesem otesi parcasi.
    1. ly o lay ale loya
    2. ly o lay ale loya
    3. sokak performansi
    4. ly o lay ale loya
  • az bilinen ama gerçekten dinlendiğinde nedense bir gaz veriyor. yani içinde ne varsa resmen veriyor gazı. dinlediğim zaman sanki bir dağın tepesine çıkmış, haykırma moduna sokuyor.
hesabın var mı? giriş yap