• mk 48 mod 0 olarak geçen bir 7.62 modeli mevcut olan makineli tüfek.
  • (bkz: americas army)
  • counter strike'da 5'in 1'i veya uçaksavar olarak bilinen lmg. cs oynadığım zamanlarda neredeyse hiç kullanılmazdı, hala da kullanıldığını sanmıyorum. oyunda çok dandik ve isabetsiz bir silahtır.
  • bf2'ye (bad company) başladığımda (1,5 ay kadar önce) delikan76'nın bana tavsiye ettiği 4-5 silahtan biriydi. çok kez beni bununla öldürdüler; hoşuma gitti. bir başladım bununla ve çok sayıda rakip sniper'dan dahi küfür yediğimi düşünüyorum.

şimdi bf3'te de millette çok sık görüyorum. bende, bir silahı tam olarak bitirme saplantısı olduğu için scar'dan hemen sonra alacağım elime ve muhtemelen k/d oranımı ciddi olarak yukarı çekeceğine inanıyorum. başlarda dımdızlak haliyle takılacağım için tabii ki bazı sıkıntılarım olacak. ama "bekle beni m249 geliyorum" diyerek sizlere şimdilik veda ediyorum.
  • şarjörlü de kullanılabilmesi oldukça avantajlıdır...
  • abd'nin kendi ihtiyaçları doğrultusunda fn minimi makinalı tüfeği üzerinden geliştirdiği tüfek. 5.56x45mm nato mühimmatı kullanır. nato ülkelerinin standart tüfeğidir. 5.56 mm mühimmatı afganistan'da etkisiz bulunsa da diğer özellikleriyle bu eksikliğini telafi etmiştir.
    biz mpt-76 tüfeğini hk-416 tüfeğinden geliştirdiğimizde dalga geçenler. aynı şeyi abd yaptığında sus pus.
  • mk-46 ve para versiyonunun yerini lsat'ın alacağı tüfek. mk-48 versiyonu ise, m240b sebebiyle çok az birimde kullanılıyor.
    ırak'ta bir militan mk-46 tarafından öldürülürken.
hesabın var mı? giriş yap