şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu cümle kadar anlamsız bi cümle duymadım gercekten, sanki bana ikramiye ekstra maaş veriyor patronlara biri şunu desin artık maaşları sen zaten gününde yatırmak zorundasın ve bunu bir başarıymış gibi çalışanlarının yüzüne vuramazsın, 1 aylık emeklerini alan insanları böylesine küçük düşürmezsin.
  • sanki bana bağ bağışlıyordur, dallamadır.
  • olması gerekeni yaptığı için takdir bekleyen patron.

(bkz: ya ne olacağıdı)
  • bu felaket ekonomide maaslari zamaninda odemek bir basaridir gencler. maaslarin zamaninda yatmasi sirketin "döndüğüne" isaret eder. bu zamanda dönebilmek buyuk basaridir.
  • sadaka kültürüyle yetişmiştir. ne yapsanız, ne söyleseniz böyleleri iflah olmaz.

siz de en iyisi kendisine “ben de işe zamanında gelip, zamanında çıkıyorum” deyin.
  • (bkz: bi zahmet)
  • vaktiyle böyle bir orospu bana da denk gelmişti. gerek toyluğumdan, gerekse o dönem yaptığım işe muhtaç oluşumdan ağzımı açıp birşey söyleyememiştim. şimdi düşünüyorum da, ben o açamadığım ağzımın ta ortasına sıçayım. suriyeli mültecinin bile yevmiyesine kesik atamadığın ortamda benim maaşımı zamanında yatırman benim için bir lütuf mu sevgili orospu? buradan tüm orospulara selam eylerim!
  • size farklı bir bakış açısı katmak isterim dostlar. belki ilgili şahıs şöyle bir cümle kuruyordur;

- ben üzerime düşen sorumluluğu düzenli olarak yerine getiriyorum ancak siz anlaşmamıza uygun davranmıyorsunuz.

maalesef bazı arkadaşlar ahaber gibi cümlenin tamamına değil neresinden tutarsam tırı vırı yapabilirimine bakıyor.
  • patron olarak hiç bir zaman övünmediğim durum.erken de verdiğim durumlarda dahi.ama çevremde gördüğüm; bircogu milletçe genel olarak organizasyon ve planlamadaki eksikliklerden geciktir.gevşeklikleri de buna bağlı bir sebeptir. zamanıni bir türlü denk getiremezler.kimisi de bilerek yapar.zam zamanları şirket zor durumda imaji bırakır ki çalışanlar maaşlarını aldığına şükretsin,fazla zam istemesin.çok ibneler çokk .
  • babasının hayrına veriyor sanki pezevenk. bende ayrıldım işten kendi işletmemi kuruyorum.patronum olacak şahıs mal alacağım toptancıları, makina alacağım yerleri arayıp sakın mal vermeyin diyor. patronlar sizin üzerinizden para kazanıyorsa değerlisiniz. yoksa bir hiç.