• rituksimab / rituximab adlı antükor içeren ilaç. diffüz büyük b hücreli non hodgkin lenfoma, düşük hücreli non hodgkin lenfoma, foliküler non hodgkin lenfoma ve romatoid artrit tedavisinde kullanılır.
  • kanser tedavisinde kullanılan bir kemoterapi ilacı. devletten sağlık güvenceniz varsa en fazla 12 kez karşılanıyor. daha fazlası için gerektiğinde kanuna göre size yazamıyoruz bu ilacı gibi saçmasapan bir durumla karşılaşıyorsunuz. hayır tanesi de 3 milyar. devlet 12 maptera'dan sonra zaten yaşamaz kanser hastası diye mi düşünmüş de bu kanunu koymuş bilemedim ben ama yaşıyor ki bendeniz bu saçma kanunun varlığını öğreniyorum.
    neymiş, hakkındaki kanunun bir an önce değişmesi gereken ilaçmış aynı zamanda. ya da kanunu koyanlar bir zahmet ceplerinden versinler mağdur durumda bıraktıklarının masraflarını ki ne halt ettiklerini anlasınlar, akılları başlarına gelsin.
    size yıllarca hizmet etmiş vatandaşınızın güvencesini sağlamayacaksınız da kiminkini sağlayacaksınız, haydi güzelim pamuk eller cebe!
  • piyasada sahteleri dolaşan ilaç.
  • romatoid artrit tedavisi için kullandığım ilaç.

öncelikle rapor çıkartmak şart. raporsuz verilmiyor. reçete eden doktorun haricinde bir adet nöroloji uzmanı da imzalamak zorunda raporu. rapor yanında da mabthera onam formunu imzalamanız şart. hasta, hasta yakını, reçete eden doktor ve 1 adet tanığın imzası gerekiyor. yanlış hatırlamıyorsam bu formdan bir kopya da eczaneye veriliyor. mecburen hastane ortamında yapılmak zorunda.
    hepatit testi yapılması şart. yanında normal kan tahlili de isteniyor. uygulama önce muayene ediliyorsunuz. sapasağlam değilseniz ilacı vermiyorlar. öksürük olmayacak, boğaz ağrısı, burun akıntısı olmayacak vs. vs.

1 litre izotonik sodyum içine karıştırılarak uygulanıyor. sabah erkenden gitmek gerekiyor çünkü ilk doz 5 saat sürüyor. mabhtera'dan önce ağızdan parol, damardan prednol ve alerji için ilaç içeren ufak serum torbası bağlanıyor. herhangi bir yan etki oluşabilir etkisiyle çok çok yavaş uygulanıyor. belirli aralıkla tansiyon ölçülüyor, serum seti üzerinden doz ayarlanıyor. iki hafta sonra da ikinci doz veriliyor. ikinci uygulama 5 saat sürmese de yine 3-4 saati buluyor. ikinci dozdan sonra 6 aylık bekleme süresi var. zaten sgk 6 aydan önce tekrar ödemiyor. ameliyat durumu ortaya çıkarsa bu ilaçtan dolayı ameliyatın ertelenme ihtimali de var.

faydasını hiç görmedim ama.

edit 2022: uzuuun süredir kullanmıyorum. zatan 2 sefer kullandım. bu aralar çok fazla mesaj gelmeye başladı ekleme ihtiyacı hissettim.
  • anti cd20 biyolojik dmard dır. dmard (disease modifying anti rheumatoic drug), hastalık modifiye eden antiromatizmal ilaçlar anlamına gelir ve romatoid artrit tedavisinde kullanılır.
  • adında içeriği ve neye yaradığı yatan ilaçtır da haberimiz yoktur.*

mab---> monoclonal antibody (monoklonal antikor)
    the---> bildiğimiz ingilizcedeki the
    ra---> romatoid artrit
  • itp vakalarında da kullanılabiliyormuş. bakalım, yarın test edeceğim
  • prospektüsünde ne kadar yan etki varsa bende çıkan ilaç. anamı ağlattı arkadaş. sağlam bir paraya roche'ta kobay olarak çalışabilirim sevgili yetkililer, duyun sesimi.
  • (bkz: redditux)
  • wegener hastalarında da kullanılmaktadır
hesabın var mı? giriş yap