şükela:  tümü | bugün
  • pachelbel canon in d

kimi istanbul'u dinler gözleri kapalı, kimi kirlenmiş sokakları...
    kimi de patika yolların uzandığı hayali diyarlardaki papatyaları...
    yeniden doğmaktan korkmaz belki zümrüd-ü anka misali
    gözlerini kapatır, oynatır puslu televizyonda o benzersiz notaları

yıllardan 2016, günlerden martı beş geçiyor. yok ki bunun emsali
    rakamlar birbirine girmiş. sıfır, kırk, bir, otuz, dört... rakam, rakamın timsali
    gözlerini açar, durdurur puslu televizyonda benzeyen tüm notaları
    yeniden doğmaktan daha bir korkar belki zümrüd-ü anka misali

önce phoenix, sonra koca roma yanmıştı.
    her şey doğru, bir tek asır yanlıştı...
  • kendisi ile olan ilişkimi şu 4-5 yaşlarındaki kız çocuklarının el ele amaçsızca koşturup zincirleme düşmeleri ve sonrasında ellerini bırakıp ayağa kalkmak yerine birbirini çekerek ayağa kalkmalarına benzetiyorum.
    her defasında ilk o kalkıyor, elimden tutup beni kaldırıyor ve birlikte yeniden koşuyoruz.
  • hakkında sayfalar dolusu cümleler kurmaya hazırlanırken bildiğim her şeyi unuttuğumu fark ettiren sözlük yazarı.**

kendisine her şeyi anlatırken de bu kelimeleri kullandım sanırım, "bildiğim bütün dillerdeki bütün kelimeleri unutmuş gibiyim." dedim zamanında da. aslında, nispeten iyi de olmuş bu şekilde. çünkü, bildiğim yüzlerce kelimeyi hatırlıyorken hiçbirini kullanamıyor olmam, muhtemelen daha büyük bir iç sıkıntısını yanında getirebilirdi.

zaten sevdiğim beirut'u daha fazla seviyorum sayesinde*, yıllardır benimseyemediğim adımı duymak her seferinde daha da heyecanlandırıyor, telefonun her bir titremesi daha anlamlı oluyor artık, kafamdan geçen düşüncelerin daha güzel hedefleri var şu an ve sonrası için, yapılan planlar günlük değil artık ve hepsinden önemlisi; bitmek bilmeyen bir sarılma isteği eşlik ediyor bunlara! hem de sımsıkı, bir daha bırakmayacasına sarılma isteği.

farkında olmasa da ilk sabahladığım kişi kendisi, belki de sabahlanan yer hoş olmadığı için belleğinden silinmiş; bilemedim. gerçi, çok da bir şey fark etmez. zira, karşılıklı nöbetleşme hâlinin sürekliliği yüzünden uyanık olan, diğerini bırakamıyor ki; her zaman söylediğim gibi, telesekretere mesaj bırakmaktan hallice şeyler söyleniyor ama tekrar tekrar okunuyor hepsi, tekrar tekrar okunacağı gibi.

genelde birbirinden gece ve gündüz gibi kaçan doğru yer ile doğru insan ikilisinin bu kadar kolay bir şekilde bulunacağını tahmin edebilir miyim diye düşünüyorum bazen; muazzam, kocaman, devasa, okkalı bir hayır oluyor cevap! ancak, öyle bir şey ki; eğer doğru insanın zamanı da doğruysa, hep oradaymış gibi hissediyorsunuz zaten, hiç koklayarak öpmeseniz bile.

geçmiş ve hatırlanmak istenmeyen günlerin yerine geçecek bir şey yok maalesef ama bundan sonrakilerin çok daha muazzam geçmesi için elden geleceklerin de bir sınırı yok açıkçası. her şeyin başladığı şarkı ile kendisine bir kez daha teşekkür edeyim o hâlde.

şu entry'nin aylar sonrasında gelen bir düzenleme: o kadar güzel bir yüreği var ki, insan tanıdığı için bile mutlu oluyor!
  • bir tür deli murat.

hani her köyde vardır da köyün meydanında nedensizce halay çeker.
    ha işte ondan.
  • aslen ispanyol olmasına rağmen kültürel erozyona uğramış-tılmış * dağlar kızı reyhan triplerine girmiş bir adet merdo. **antebin kalesine beraber ferman astığımız günleri unutmuyorum.
    umarım bitlis kalesinde de aynı ekşını yaşayabiliriz.
    sevgilerilen, minik züreyfaguşun.
  • bir gün o gülün üzerine bir arı konacak. ona arı sen hayırdır ya? diyeceğim.
  • yıllar önce ilk "şaton hayırlı olsun" ziyaretimde "borcam" hediye getirdiğim için çok kızan yazar. en kısa zamanda üst asma katın pervazından üstüne atlamak için hediye bir "sarkıtmalı avize" ile kendisini ziyaret edeceğim.
  • nickini hala yazamadığım biricik çökeleğim.
    badilerden baktım da şeedebildim yani.
    her defasında böyle yapıyorum inşalla çok şaaapmazsın bana.

2015- 3 sene olmuş.
    biliyorsun matematiğim çok kuvvetli değil ama bunu hesaplayabiliyorum. çok geliştirdim kendimi co bildiğin gibi değil.
    seni hep özledim ve sevdim. nice senelerimiz olsun.
    iri kemikli kız kardeşin bihter.