şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi hasan doğan'in vefatından sonra 22-23 ağustos tarihinde yapılacak federasyon başkanlığı seçimine kadar vekaleten başkanlık görevini yürütecektir.
 • ünlü olmadan evvel yazmak istedim. kendisi ile futboldan alabildiğine alakasız bir iş ile ilgili epey bir telefon görüşmesi yaptım. her telefonu kapatışımda "bu adamın çocukları ve torunları çok şanslı" diye düşünüyorum. sesi ve konuşması bende bir hulusi kentmen izlenimi yarattı. güleryüzlü ve babacan bir tarzı var. * *
 • tek aday olarak girdiği başkanlık seçimini kazanmış, futbol federasyonu yeni başkanı.
 • ege tütün ihracatçıları birliği eski başkanı esin özgener'in oğlu olan mahmut özgener 1963 yılında izmir'de doğdu.

  ortaokulu izmir saint joseph 'de, liseyi izmir atatürk lisesi'nde bitirdikten sonra dokuz eylül üniversitesi pazarlama bölümünden mezun oldu.
  1987'den bu yana tütün sektöründe çalışmaktadır. 1999-2006 arasında ege tütün ihracatçıları birliği yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. 2006'da ege ihracatçı birlikleri başkanlar kurulu başkan vekili olmuştur. türkiye ihracatçılar meclisi başkan vekilliği görevini de yürütüyor.

  2004-2006 arasında türkiye futbol federasyonu üyeliğine seçilen mahmut özgener, altay spor kulübü'nde de 4 ayrı dönemde başkanlık yaptı. 5 temmuz 2008 tarihinde tff başkanı hasan doğan'ın kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi ile 6 temmuz 2008 tarihinde vekaleten başkanlığa getirilmiştir.

  19 ağustos tarihinde ise türkiye futbol federasyonu başkanlığı'na seçilen mahmut özgener, ingilizce ve fransızca biliyor.

  mahmut özgener evli ve 2 çocuk babasıdır.
 • izmirliler mahmut özgener'i asfalt osman'ın* torunu olarak tanımaktadır. tütün kralı olarak da bilinir.

  bir kez olsun sokakta maç yapmamıştır, izmir'in süper lig'de takımı yoktur ama yine de futbol federasyonu başkanı olmuştur. ben kendisinden yana umutlu değilim ama hayırlı olsun.

  dileğimiz aziz yıldırım'ın markajına girmemesidir.
 • türk futbolunun patronluğuna kadar terfi etmiş ama hâlâ hakeme haaakem diyor.
 • doğma-büyüme altaylı olmasına rağmen, kentin öteki yakasının kulübü olan karşıyaka'da, bir dönem 1. lig'de yer alan ve ciddi başarılar kazanan voleybol takımında uzun süre forma giymiş, adı ülkenin en iyi voleybolcuları arasında anılmıştır. izmir'de yediden yetmişe herkesin çok sevdiği, ilişkileri hep sıcak, samimi olan, her yönüyle başarılı bir insandır. sporun farklı dallarında hem sporcu, hem de yönetici olarak görev yapmış ve başarı kazanmış mahmut özgener'in, gelecekte spordan sorumlu devlet bakanlığı görevine getirilmesi akla pek bir yatkındır.
 • kaza geçirmiş tff başkanı.

  http://www.hurriyet.com.tr/…ol/11664898.asp?gid=211

  burdan anlıyoruz ki o koltuk lanetli...
 • saba tümer'in maho diye çağırdığı kişilik. valla götümden element uydurmuyorum, birkaç hafta önce habertürk gazetesindeki röportajında okumuştum. maho ağa:)