itaatsiz

  • 3223
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

atsızcılar

yıllardır sokakta yaşıyorum. mitingler, kahvehaneler, berber dükkanları, kantinler, kavgalar, tartışmalar gördüm. kimini izledim, kimine katıldım. lisedeyken solcularla, üniversitedeyken faşistlerle kapıştım. ülkücü kankalarım, akrabalarım, solcu kuzenim, kürtçü dostum oldu.

ipnesi, uyuzu, hırsızı, şerefsizi... sokakta yüz bin çeşit insanla tanıştım. en az 50 vilayet, 6 ülke gezdim. üç büyük şehir artı eskişehir'in ciğerini biliyorum, taşranın en koyu, en pis üniversitelerinde, yurtlarında sabahladım.

gönül rahatlığıyla söylüyorum atsızcılar.com'daki adamlardan birine bile rastlamadım. bunu "böyle şeyler yok" diye söylemiyorum. bunlar hakikaten de kendileri gibi olamayacak kadar uyuz, korkak, klavye başında değişen, sapıklaşan insanlar. çapsız, korkak ve yüzeyseller.

bu forumda atıp tutuyorlar, sonra sokağa çıkıp cem uzan gibi adamlara hatta gidip deniz baykal'a filan oy veriyorlar. espri yapamadıkları için küfrediyorlar. bunlar yoklar.

olamadıkları için, var oluşlarına dair iki dakika olsun anlamlı bir hayat yaşayamadıkları için sapıtıyorlar. kompleksliler.

ha bu arada, atsız'ın bütün kitaplarını okudum, şiirlerini bilirim. hani günahım kadar sevmem kendisini ama atsız'ın da bunlarla, bu siteyle alakası yok. devrin ruhuna uygun bir şekilde ırkçılık yapmış, savaş yıllarının dengeleri için piyon olmuş gitmiş. ruh adam gibi de nefis bir roman yazmış. bu kadar komplike bir şuursuzluk sergilemezdi doğrusu.

atsızcılar ise şaka bile değiller.

yıllar önce izmir'de bir adam zuhur etmişti. mhp'den atıldığı için olsa gerek, giderek radikalleşmiş, şirazesini yitirmiş ve türkçü toplumcu budun derneği'ni kurmuştu. cenk tozkoparan'dı adı. o zaman, başta ülkücüler olmak üzere kimse bu adamı ciddiye almamıştı. bu adam giderek zıvanadan çıkıyor, ırkçlılığın pis sularında yüzüyordu. o zaman bu adama bakarak, bundan daha kötü, daha iğrenç, daha çekilmez ne olabilir demiştim, şimdi cevabımı aldım: atsızcılar.

lakin şu var: bu adamlar beni korkutmuyorlar, tavsiyem şudur kimse korkmasın. dedim ya; çünkü yoklar. çünkü dillerinden akan pislikten gayrı ve internet deryasında kapladıkları gigabaytlardan gayrı bir zararları olmaz. çoğalsalar bile. zira it ürür, kervan yürür.

devamını okuyayım »
11.03.2009 13:05