• matchbox larin alternatifiydi. ama hiç bi zaman onnar kadar iyi olamadi. ancak paramiz az olup da küçük araba krizine girdigimizde alirdik. ya da ucuz oldugu için arabalari sevdigimizi bilen büyükler hediye diye getirirdi bozulurduk.
  • küçük arabalardı, şeffaf kutular içinde satılırdı, kapıları falan açılmazdı ama süferdi...
  • türk filmlerinde yanan, ucurumdan atlayan patlayan araba sahnelerinde en cok kullanilan oyuncak.. hatta bir cüneyt arkin filminde bundan birtane yakmislar bayirciktan salmislar asaga... araba ters donerken şasiden okudum majorette...
  • kapıları açılan modelleri de vardı.majorette ler matchbox lardan daha ağırdı.altlarında arabanın markası da yazardı.annemin ojeleriyle arabalarımı modifiye ederdim.hey gidi günler düz bi betona tebeşirle yollar çizilir ve "yılan"(başka isimleri de olabilir ama biz bu oyuna bu adı takmıştık) oynanırdı.majorettelerimle kimbilir kaç tane şampiyonluk(!) kazandım ben bile hatırlamıyorum.
  • kocaman mavi bir limuzini vardir bu adamlarin efsanedir. sunroof'dan acip icerideki kahve makinasini vs gormek olasidir, alali 10 yil oldu hala piril piril.
  • mahallenin eczanesinde satılırdı bundan. halada satılıyor aslında. arada bir arabalarin takılı oldugu donen dolabi* cevirip bakıyorum modellere. eczaci amca tanidigindan sagolsun garip karsilamiyo, ama almiyorum artik.
  • bunlar fransiz mali olurdu. matchbox ise ingiltere maliydi.
  • koyu yeşil bir bmw 525i ürününe sahip olduğum firma. eskiden olduğu gibi kolay bulunmuyor.
  • lombarghini ve station modeli vardı bende çocukken.lombarghini kapıları üste dooru açılır, station ın bagaj kapısı açılırdı.bagajında av malzemeleri kabartmaları vardı.hakaten de fransız malıydı.made in france yazısı gözümün önünde.hay anua koim sabah sabah hatırladıım şeye bak.kardeşim ev ici extreme sports neymiş derken majorette e geldik.alemsin ekşi sözlük.
  • suspansiyon sistemleri super olan minik arabalar. viraj alirken hafif bastirirdik boyle merkezkac kuvvet simulasyonu seklinde... alt kisimlari tumuyle gri metal olurdu, superdi.
hesabın var mı? giriş yap