• fikir olarak hoşuma gitse de, dükkan kirası, çalışan ücreti ve sair restoran ücretleri bulunmayan, kısıtlı maliyet ile yapılan yemeklere bir de kurye ücreti eklendiğinde çok uçuk ücretlendirme yapıldığını düşünüyorum. yani hiç "ekonomik" değil. ayrıca, içerik bilgisi yok. örneğin, maraş usulü tarhana çorbasına 9 tl denmiş; peki maraş usulü nedir ? kıyma mı var, etli mi ? neye 9 tl ücret isteniyor ? birkaç baharat eklenmiş tarhanaya 9 tl isteniyorsa güzel bir fikrin heba edilmesi sonucu doğar gibi düşünüyorum. fiyatlandırma politikalarını gözden geçirirlerse ve içerik bilgisi gelişirse neden bir yemeksepeti olmasın, hatta onu geçmesin ?
  • proje olarak guzel, 'vatana millete hayirli' gorunuyor. fiyatlari biraz pahali olan platform.
    kim icin? bu tur bir hizmetten istifade etmeye meyilli olan multinet butcesiyle sinirli beyaz yakali ve harcligiyla sinirli ogrenciler icin.
    ha, benim tahminim disinda farkli bir hedef kitleleri varsa bilemem. yolu acik olsun.

misal:
    tel şehriye çorbası 8.00 try
    zeytinyağlı yeşil fasülye 11.00 try
    etli yaprak sarma 15.00 try
  • bugün ufak tefek cinayetlerde reklamı yapılınca site çöktü. anca şimdi girip bakabildim. maslak bölgesi için fiyatlar pahalı falan değil. öğlen ofise sipariş veren yemek sepeti kitlesini tavlayabilirlerse iş yaparlar.
  • muhteşem ötesi bir oluşum ancak kimsenin haberi yok gibi? ileride burada çok yazılıp çizilecek diye düşünüyorum.
  • https://www.newschool.edu/…/faculty/koray-caliskan/

cvsine bakılırsa koray caliskan kurucusuymuş, site de çalışmıyor.

"koray caliskan is associate professor of strategic design and management at parsons and associate editor of the journal of cultural economy. he received his ph.d. with distinction from nyu’s politics department, with which he won the malcolm kerr social science award from mesa. his book market threads: how cotton farmers and traders create a global commodity came out from princeton university press and focused on global commodity markets and relations of economization. he is the founder of mamame.com.tr, a social innovation project bringing together the organizational form of cooperative and limited liability in economizing under-represented women’s labor, which won the entrepreneurship of the year award in 2017 from microsoft turkey."
  • lezzetli ve sağlıklı anne yemeği ile tüketiciyi buluşturan online yemek platformu mamame, 2017 yılında kadınları güçlendirmek vizyonuyla yola çıkarak, boğaziçi üniversitesi hayalet kuluçka merkezi’nde kuruldu. tüm aşamalarında kadın emeğinin öne çıktığı platform; prof. dr. pınar yolum, prof. dr. ayşegül toker ve evrim tankuş hakyemez tarafından geliştirildi.
  • gayet pahalı yemekler var. çalışan insan nasıl yesin bu fiyatlarla yahu!
  • an itibariyle sitesi kilitlenmiştir.
  • bu girişim hala aktif mi ya? geçenlerde aklıma geldi ama her girdiğimizde bölgedeki yemekler bitmiştir diyor.
hesabın var mı? giriş yap