• ilginç bir şekilde pırıl pırıldır.

bizim ev sahiplerinin allahı peygamberi yok belli ki.
    ben boyuttan bağımsız olarak söylüyorum. bu arkadaşın, istanbul'daki ikizi "beşiktaş'ta 300 liraya kiralık kümes" dersek eğer; o kümes bilin ki yerleri parçalanmış taşlar, duvarı rutubetten düşmek üzere olan ve lavabosu paslanmış olarak karşınıza çıkardı.
  • manhattan olduğu içindir. ayrıca altaki yorumun teki yardırmıştır.

soru: where do ı wash my ass? (kıçımı nerede yıkıyacam?

yanıt: with a washcloth at the sink :) ( temizleme beziyle lavaboda)
  • vakti zamanında new york astor place'da 1+1 35 metre karede oturan bir arkadaşım 3,500 dolar kira ödüyordu. paris'in yakın banliyölerinden birinde ikamet ederken 17 metrekare bir kümese 570 euro ödüyordum. dünya metropollerinde fiyatlar bu şekilde. bu durum aslında hem devletin hem de elitlerin işine geliyor. böylelikle kendilerince alt tabakada gördükleri kimseler bu tip metropollerde barınamaz hâle geliyor. ya sev ya terket politikası güdüyorlar. sonuç olarak ise evsiz oranları her geçen gün artış göstermektedir.
  • şu şahane friends sahnesini aklıma getirmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=yvjujcmndry

new york'ta kiralar böyle saçma olabildiği gibi "rent stabilized" sınıfına giren ve daha makul 1 milyona yakın hane var

https://ny.curbed.com/…artments-guide-tips-new-york

tabi bunlarda oturabilmek için 1971'den beri orada oturan aileden biriyle evlenmek ya da doğrudan legal vasisi olmak gerekiyor.

şahsen kışın öküz gibi soguk, yazın da kızartma yağı ve çöp kokan bir şehirde yaşamak için milyon dolarım olsa da vermem. bi kaç yılda bir turistik gezmeye gidilir, dert tasa istiyosak istanbul en azından kızartma yağı ve çöp kokmuyor ve günlük otopark 200 dolar değil.
  • fromowner.com'da meksikaliya gider diye aratinca karsimiza çıkan yuzlerce sonuçtan bir tanesidir.
  • tuvalet olsa neden yaşanmasın.ama 1400 dolar çok tabiki.film sokağı gibi yermiş.geçin bu ayakları kardeşim.elalemin ülkesini öveceğiz diye kendi ülkemizin güzelliklerini görmüyoruz.

5 gün sonra sıkılacağım eve bu parayı vermem.
    edit=tuvalet varmış,uyarı geldi.hay allah razı olsun.tuvalet varmış lan.tuvalet tuvalet
  • tam olarak böyle bir evde kalmışlığım var. üst kattaki kadın benden nedenini bilemediğim şekilde nefret ettiğinden yahudi olduğum için nefret ediliyor diye söylenti çıkarttım. kadın yahudi karşıtı görünmemek için sonrasında her güzelliği yaptı.
    üç buçuk aylık serüvende evle ilgili hiçbir sıkıntım olmadı. manhattan yanınızdan milyarder iş insanlarının dondurmayla geçtiği bir yer. bazı sokaklar o kadar yerleşik ki bir yabancıysanız anında anlaşılıyor.
    eve mikrodalga fırın götürmek istediğinizde kırk kişiye hesap veriyorsunuz. daire küçük ama temiz. lavabom vardı. kalorifer peteğinin havasını kendim alabildiğim için binada kahraman muamelesi gördüm üstüne bina görevlisinin hışmına uğradım. kendin yapamazsın böyle şeyleri.

bizim kümesler de pahalı ama temiz değil. manhattan için bile pahalı bu kümes. 3500 dolara ofis tutmuştu arkadaşım, günün yarısında gökdelen gölgesi yüzünden karanlık olması dışında bir sorunu yoktu. ofis diyorum bak. kocaman yer. o yüzden bu pahalı.
  • penceredeki görünüşe göre greenwich village ve civarı bir semt olsa gerek. manhattan’ın dolayısıyla dünyanın en nezih semtlerinden birisidir. evin içi de temiz ve bakımlı. otel odası gibi düşünün, gecelik 50 dolar eder ki o bölge için uygun bir fiyattır.

ayrıca fiyatları emlakçıların belirlediğini zannedenler premium salaktır.
  • bu studyolardan paris'te manhattan'dan daha cok vardir. ilanda "wc sur le palier" goren anlayip arkasina bakmadan kacar.
  • o manhattan dedigin yer birak abdyi dunyanin merkezi sayılır nisantasindaki daireye 5- 10000 tl odemek normal de bu mu garip?
hesabın var mı? giriş yap