• şimdiye kadar 4 albümü çıkmış komedyen. haklı haksız her şeyden tiksinen bir personası vardır. ücretsiz dinleyebileceğiniz efsane de bir podcasti var, wtf with marc maron, ünlülerle sohbet eder, ödüllü komik bi podcast.

louis c.k.'nin de komedyenliğe ilk başladığı zamanlardan arkadaşıdır aynı zamanda. aynı evde yaşamışlıkları vardır. yıllarca görüşmedikten sonra wtf podcast'te buluşup barıştılar, sonra yine aynı konuyla marc maron louie'ye de konuk oyuncu oldu geldi.
  • netflix'te yayınlanan (bkz: thinky pain) special'ını izledikten sonra bu adam gençliğinde biraz daha normal bir insan olup diğer bütün komedyenlere dalaşmamış olsa şimdi yaptığı komedinin kalitesine bakarak çok daha büyük bir isim olabileceğini söylemek mümkün. (bkz: woody allen)'ın nevrotik tavırlarıyla (bkz: louis c.k.) karışımı bir tarzı var.
  • feridun düzağaç ın amerika görmüş, komedyen versiyonu.
  • gectigimiz haftasonu obama'yla yaptigi podcast sohbetiyle sonunda neredeyse alti yillik (sterling archer duzeltti bunu) emeginin karsiligini sonuna kadar almis komedi yazari. ilk 36 saat icinde yaklasik bir milyon kisi tarafindan indirilmis. bu orada obama n word'u bu sohbet sirasinda -bir basin yayin mecrasinda- ilk kez kullandi.
  • louie'de oynadı.
  • cidden cok iyi bir interviewer.
  • "wtf with marc maron"u dinleyip sevip benzer tarzda bir podcast arıyorsanız (bkz: adam buxton)
  • kendisini tanımam etmem. podcast'ını hiç dinlemedim, seveni vardır, iyidir, bilmem.

"too real" isimli bir gösterisini izlemek zorunda kaldım. hesapta bir stand-up gösterisi ama bir kere gülmedim. gülmeyi geçtim; gülümsemedim bile. ulan koskoca gösteride bir tane komik bir şey olmaz mı? insanlar bir de bunu izlemeye para veriyor güleceğiz falan diye. yazık lan... acıdım o salondakilere.

işim olmasa 15 dakika sonra kapatırdım "senin yapacağın komedinin amk" deyip. bunu da demediğim sanılmasın, bir kere değil 10 kere demiş oldum.

üç kelimesinden ikisi "like" olan komedyenin amk.

sinirlendim gece gece.
  • netflix için çekilen yeni 1 saatlik gösterisi "marc maron: too real" bugün çıktı.

ayrıca yine bir netflix dizisi olan glow'da da alison brie ile birlikte baş rolde.
  • son donemlerde kariyerinin altin donemini yasayan standupci, yazar, podcasterdir. kara mizah nedir bilmeyenlerin showunu izlememesi gerekir. katila katila gulmek icin show ariyorsaniz gidin baska bir sey izleyin. anlattiklarini anlamak icin amerikan kulturune de asina olmak gerektirir.

kendisi son zamanlarin yeni bill murray'i olma yonunde evrilmektedir. yatsin kalksin amerikayi kendi alt kulturuyle domine etmeye baslayan netflixe dua etsin.

podcastini hala dinlememis olan hayranlari varsa mutlaka goz atsin.

(bkz: kara mizah)
    (bkz: sarkazm)
hesabın var mı? giriş yap