• dolu dolu 27 yaşında, geçtiğimiz sezonun premier lig şampiyonunun banko sol kanadı ve hala tek bir milli takım maçına çıkmışlığı yok. iyi takımın vasat parçası da değil, baya baya sol kanadı otobana çevirenlerden. büyük underrated.
  • ispanya'nın dünya kupası kadrosuna çağrılmamıştır. yerine monreal'in (bkz: nacho monreal) alınması başlı başına rezalettir
  • bek olarak değil de winger olarak değerlendirmek daha doğru olur kendisini. çünkü savunma yapmak asla onun ilk önceliği değil.
  • dedesi ve babası da futbolcu olan sol bek. dedesi marcos alonso ımaz 8 yıl real madrid için ter dökmüş, babası marcos alonso pena ise 5 yıl atletico madrid, 5 yıl ise barcelona'da top oynamış. kendisi ise real madrid altyapısından çıkmasına rağmen sadece 1 kere oynamıştır. kariyerini şu ana kadar ingiltere ve italya'da sürdürmüştür.
  • bir kaç chelsea maçını baştan sona izledim. açıkcası geçen maç kötüydü vs ama bugün everton maçında döküldü. gerçi sol açık gibi oynadı ama açık için ne top tekniği ne de hızı iyi değil. bunu izlerken galatasaraylı riera aklıma geldi. carlos, cafu, marcelo gibi oyuncuların tırnağı etmez.
  • dünyanın aktif en iyi sol beki olmadan önce ispanya'nın aktif en iyi sol beki olması gereken oyuncu.
  • (bkz: marcos alonso mendoza/@ceyar i kim vurdu)

chelsea'de forma giyen *1990 (27) madrid doğumlu sol bek.

26 yasinda (2016/17) 23m € karşılığında acf fiorentina'dan ingiltere'ye transfer oldu. antonio conte'nin göz kanatan bes defanslı taktiğinde ofansif bek bolgesini yuva belledi.

ilk sezon (2016/17) chelsea performansı:
    30(1)m 6g 3a

kariyerinde gec acilmis bir oyuncu olarak ucuza geldi. as oyuncu oldu ve premier ligdeki ilk senesinde şampiyonluk madalyası kazandı. beklenenden cok daha iyi performans gosteren bu ispanyol kardesime kariyerinde başarılarının devamını dilerim.

----------- bonus 1 -----------

içinde bulunmayı başardığı liste için;
    (bkz: 2016-17 premier lig en iyi transferler listesi/@ceyar i kim vurdu)

------- edit bonus 2 ---------

takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: chelsea/@ceyar i kim vurdu)
  • dünyanın en iyi caner erkin'i.
  • sol bekte chelsea kadrosunun senelerdir kanseri olan oyuncu. nam-ı diğer alonslow. transfer olduğu ilk günden beri kendisinin tek tük maçını kaçırmış bir chelsea taraftarı olarak raporluyorum bunu...

bi kere chelsea kalibresindeki takımlar için aşırı ağır bi oyuncu. topla her türlü hareketi ve fiziken kendisi ağır çekimde kalıyor takımın geri kalanına kıyasla. dolayısıyla akan oyunu da yavaşlatıyor. eğer eşleşmesinde üst seviye bi oyuncu varsa chelsea'nin o maçta başının belaya girmemesi imkansıza yakın bir şey zira yavaş olmasını geçtim pozisyon bilgisi de kötü. eğer müsait pozisyondaysa iyi orta keser, yay çevresindeyse gollük iyi şut çeker fakat iyi bi sol bekten asıl beklediğiniz şeyler bunlar değil. zaten bu herif o ortayı açacak pozisyona gelemiyor problem bu. 3'lü takımlarda wing back olarak iyi oynuyor ama yalan yok. bu adama minimum savunma max hücum verin, kafasına göre orta kessin, yay çevresinde şut çeksin, maksimum verimi alırsınız.

geçen haftada oynanan ajax maçında ilk yarıyı tek başına katletti. devre arasında lampard oyundan aldı; bugünkü lig maçında da ilk 18'e bile giremedi. biletinin kesilmesi yakın. çok geç bile kalındı aslında.
  • fiorentina'da oynuyor şu an. dünkü lazio maçında herhalde son dönemde izlediğim en kötü futbolcu performansına imza attı. dün ilk kez izledim kendisini ve maçın ertesi günü hakkında entry giriyorum. performansın vasatlığını tahmin edebilirsiniz artık.
hesabın var mı? giriş yap